WYDARZENIA

Wróć świecie

Stoję na rozstaju dróg. Czekam na rozstaju dróg. Słońce odbija się od chmury – jakie to piękne. Wiatr pod drzewami, wiatr kołuje trawą, krzaki pełne jagód,  krzaki pełne ptaków. Serce wymiecione. Stoję na rozstaju dróg.

Antonina Krzysztoń, w charakterystyczny dla siebie sposób, snuje wokalną opowieść, w której pobrzmiewają niejako dwa punkty widzenia. Człowiek, który codziennie dokonuje wyborów. Jezus, który czeka na człowieka codziennie dokonującego egzystencjalnych wyborów. Eschatologiczne przesłanie, choć nie wyrażone wprost, wpisuje piosenkę Antoniny Krzysztoń w listopadową refleksję nad znaczeniem życia i jego materialną formą symbolizującą duchową wartość.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Sztandar Akcji Katolickiej
Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość