WYDARZENIA

Forum samorządowe – zaproszenie

„Nigdy nie zapominajmy, że prawdziwą władzą jest służba (…). Wezwanie do służby zawiera w sobie pewną cechę szczególną, na którą musimy zwracać uwagę (…). Służyć naprawdę to  pracować w imieniu wszystkich i dla wszystkich.” (Papież Franciszek)

Biskup Diecezji Świdnickiej Ks. bp Ignacy Dec, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców, zapraszają na „Forum Samorządowe”, które odbędzie się w sobotę 12 grudnia 2015 r., o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Program :

10:00 Powitanie zaproszonych gości

10:15 „Etyka w samorządzie”- ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec

10:45 „Elektrownie fotowoltaiczne przyszłością samorządu”- Marcin Szczęsny, kanclerz PWSZ w Sulechowie

11:15 „Unia Europejska, a samorząd” dr Ryszard Balicki, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr, Katedra Prawa Konstytucyjnego.

Zaproszenie jest skierowane samorządowców z terenu Diecezji Świdnickiej – do radnych gmin, radnych powiatów, wójtów, burmistrzów, starostów oraz ich zastępców. Obecność na „Forum Samorządowym” należy potwierdzić pod nr tel.784340027, bądź poprzez email na adres: beritgluszyca@gmail.com Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”.

Zobacz także
Minęły czasy zmagań o swobodę katechizacji?
Katolicy w świecie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość