WYDARZENIA

Kolędy narodów

Przed ząbkowicką publicznością wystąpi formacja „Mate.o & Głyk P.I.K Trio”. Muzycy i wokaliści wykonają m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie w polskich tłumaczeniach oraz te, które znamy bardzo dobrze, czyli nasze polskie.

Tym, co wyróżnia zespół, który zagości w Ząbkowicach Śląskich, jest odkrywanie bogatej tradycji kolędowania innych narodów. Artyści eksplorowali kultury licznych narodów i spośród dziesiątek pieśni o narodzeniu Chrystusa, wybrali najbardziej niezwykłe. „Przekonałem się, że to stare, ukryte w nich piękno, odkryte na nowo staje się przepiękne. Naszym przywilejem jako muzyków, było je na nowo przywołać i zinterpretować.” – mówi Mate.O, czyli jeden z artystów, których usłyszymy i zobaczymy w nadzwyczajnym świątecznym koncercie.

Koncert pt. „Kolędy narodów” w wykonaniu grupy „Mate.o & Głyk P.I.K Trio” odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Serdecznie zapraszamy na to duchowe i kulturalne przeżycie, wspominając choćby ubiegłoroczne świetne koncerty, jakie miały miejsce na ząbkowickim. Wzgórzu Świętej Jadwigi. Warto zatem przypomnieć sobie tylko ubiegłoroczne wydarzenia artystyczne: niedawny recital Natalii Niemen, fantastyczny wieczór wokalny z Antoniną Krzysztoń czy też piękny występ Doroty Osińskiej. Tym razem będzie nie mniej pięknie 🙂

Zobacz także
Wizualizacja niewidzialnego
Nie możemy pozostać obojętnymi
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka sty 12,2016 z 06:32

    […] w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi do wspólnego śpiewania. Ale i to nie wyczerpuje opisu zapowiadanego przez portal AKCJA wydarzenia, jakim był recital, który miał miejsce w minioną niedzielę. Wieczór był bowiem […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status