WYDARZENIA

Aby zaprzestano zabijania najbardziej bezbronnych

Jacek Kotula i Przemysław Sycz zostali prawomocnie uniewinnieni w procesie ze szpitalem ProFamilia! Sąd pokazał, że w demokratycznym państwie mamy konstytucyjne prawo do wyrażania poglądów i mówienia o tym, że aborcja jest morderstwem.

Warto przypomnieć, jak wyglądała cała sprawa. Jacek Kotula i Przemysław Sycz stanęli w obronie prawa do życia każdego dziecka oraz w obronie prawa wolności sumienia pielęgniarek i położnych Szpitala Pro Familia w Rzeszowie. Powiedzieli wprost, że w tym szpitalu zabijane są dzieci poczęte. W marcu tego roku sąd orzekł wobec naszych kolegów warunkowe umorzenie na okres dwóch lat i nakazał zapłatę po 8 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Obrońca naszych wolontariuszy mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris złożył od tego wyroku apelację i właśnie 22 grudnia 2015 r. nasi odważni koledzy zostali uniewinnieni. To nie wszystko. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim uniewinnił Dawida Wachowiaka, naszego kolegę z podwarszawskiego Błonia, organizatora antyaborcyjnej wystawy, który został obwiniony o wybryk budzący zgorszenie. Sprawa Dawida trwała ponad rok, podczas którego nasz kolega musiał wielokrotnie stawiać się w Sądzie w Grodzisku w charakterze oskarżonego. Może Pan sobie wyobrazić, jak czuje się człowiek zmuszany wielokrotnie do zasiadania na ławie oskarżonych.

Nasi współpracownicy i wolontariusze mimo problemów nigdy się nie poddają i ciągle walczą w całej Polsce. Szanowna Pani, proszę przeczytać, dlaczego Jacek Kotula i Dawid Wachowiak angażują się w ratowanie dzieci przed aborcją:

To kwestia wychowania i wrażliwości, jaką wyniosłem z domu. Zawsze byłem wrażliwy na ludzką krzywdę. Gdy dowiedziałem się od położnej Agaty Rejman, że w naszym Rzeszowie zabija się chore dzieci w wyniku aborcji od razu wiedziałem, że nie mogę pozostać obojętny. Moim celem było, aby zaprzestano zabijania najbardziej bezbronnych, bo nienarodzonych dzieci.

Jacek Kotula

Przede wszystkim poznaliśmy Polską, szarą rzeczywistość związaną z aborcją. Nie byliśmy świadomi, że w Polsce ofiary aborcji liczy się w setkach, a nawet tysiącach w skali roku. Wydawało nam się naturalne, że nikomu nie sprawia przyjemności stanie w czasie pikiety z banerem, na którym jest zdjęcie zamordowanego dziecka, ale myśl, że jest to realnie jedyna i skuteczna metoda by powstrzymać aborcję sprawiała, że poczuliśmy, iż jest to wręcz nasz obowiązek.

Dawid Wachowiak z żoną Małgosią

Prosimy Pana o wsparcie naszej wspólnej walki! Bez pomocy dobrych ludzi nie bylibyśmy w stanie działać tak skutecznie.

Kinga Małecka-Prybyło

Fundacja Pro – Prawo do życia

Ikona: Stacja7.pl
Zobacz także
Ile warta jest wolność ?
Spotkanie z okazji XIX Dnia Życia Konsekrowanego

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status