WYDARZENIA

Inna posługa, niewidoczna dla oczu

Decyzją Biskupa Świdnickiego, w niedzielę  17 stycznia br. odbędzie się ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na rzecz budowy klasztoru Sióstr Benedyktynek we Lwowie. Klasztor Sióstr będzie pierwszym po II Wojnie Światowej klasztorem kontemplacyjnym w Archidiecezji Lwowskiej. Z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia zwrócił się do Biskupa Świdnickiego Metropolita Lwowski Ksiądz abp Mieczysław Mokrzycki. Poznajmy treść apelu Ks. Arcybiskupa.

Drodzy Kapłani i Osoby Życia konsekrowanego! Umiłowani Bracia i Siostry! Cały Kościół Powszechny obchodzi Rok Życia konsekrowanego, który kieruje nasze spojrzenie w stronę żyjących wśród nas Osób Zakonnych. Spotykamy się z nimi w duszpasterstwie parafialnym, przedszkolach, szkołach, szpitalach, sierocińcach, przytułkach dla ubogich i w wielu innych miejscach, gdzie można pełnić posługę wobec człowieka. Ten wymiar pracy i posługi dostrzegamy i bardzo często doceniamy.

Istnieje jednak inna posługa, niewidoczna dla oczu, niespotykana na co dzień na naszych ulicach, ale również żyjąca pośród nas i dla nas. Tą formą są Zakony Kontemplacyjne. Św. Jan Paweł II tak mówił o wielkich wartościach takiego życia: „Cały Kościół potrzebuje bowiem wzniesionych nieustannie do Pana Boga rąk Mojżeszowych, aby wygrywać walkę duchową, która toczy się wszędzie tam, gdzie rodzi się dobro”.

W Archidiecezji Lwowskiej swoje miejsce posługi znalazło wiele wspólnot zakonnych męskich i żeńskich. Powróciły z bogactwem swych charyzmatów i są ewangeliczną „solą dla ziemi i światłem dla świata”. W ostatnim czasie, na nasze zaproszenie, postanowiły powrócić do Lwowa Siostry Benedyktynki, aby stać się dla naszej wspólnoty „wzniesionymi nieustannie do Boga rękoma Mojżesza”. Będzie to pierwsza obecność Zakonu Kontemplacyjnego w Archidiecezji Lwowskiej po II Wojnie Światowej. Potrzebujemy tej obecności szczególnie dzisiaj, kiedy niepokój i wojna niszczą rodzinę, społeczeństwo i porządek moralny. Klasztor Sióstr Benedyktynek będzie miejscem modlitwy, pokoju, przebaczenia i pojednania dla każdej osoby, bez względu na wyznanie, pochodzenie i narodowość.

Jak zawsze w takich przypadkach napotykamy wiele przeszkód, spośród których największą jest zdobycie funduszy na budowę klasztoru. Dziękując Waszemu Księdzu Biskupowi Ignacemu za zrozumienie i pozwolenie przeprowadzenia w Diecezji Świdnickiej kwesty na ten cel, zwracam się pokorną prośbą do Was, Bracia i Siostry, o wsparcie tego wielkiego dzieła.

W imieniu swoim, Sióstr Benedyktynek i całej Archidiecezji Lwowskiej, dziękuję za złożone ofiary. Wpisujemy Was na listę naszych dobroczyńców, obiecując nieustanną modlitwę, w murach klasztoru Sióstr Benedyktynek we Lwowie.

+ Mieczysław Mokrzycki

Arcybiskup Metropolita Lwowski

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Radośnie opowiedziane Narodzenie Pana
Noc konfesjonałów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status