WYDARZENIA

Inna posługa, niewidoczna dla oczu

Decyzją Biskupa Świdnickiego, w niedzielę  17 stycznia br. odbędzie się ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na rzecz budowy klasztoru Sióstr Benedyktynek we Lwowie. Klasztor Sióstr będzie pierwszym po II Wojnie Światowej klasztorem kontemplacyjnym w Archidiecezji Lwowskiej. Z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia zwrócił się do Biskupa Świdnickiego Metropolita Lwowski Ksiądz abp Mieczysław Mokrzycki. Poznajmy treść apelu Ks. Arcybiskupa.

Drodzy Kapłani i Osoby Życia konsekrowanego! Umiłowani Bracia i Siostry! Cały Kościół Powszechny obchodzi Rok Życia konsekrowanego, który kieruje nasze spojrzenie w stronę żyjących wśród nas Osób Zakonnych. Spotykamy się z nimi w duszpasterstwie parafialnym, przedszkolach, szkołach, szpitalach, sierocińcach, przytułkach dla ubogich i w wielu innych miejscach, gdzie można pełnić posługę wobec człowieka. Ten wymiar pracy i posługi dostrzegamy i bardzo często doceniamy.

Istnieje jednak inna posługa, niewidoczna dla oczu, niespotykana na co dzień na naszych ulicach, ale również żyjąca pośród nas i dla nas. Tą formą są Zakony Kontemplacyjne. Św. Jan Paweł II tak mówił o wielkich wartościach takiego życia: „Cały Kościół potrzebuje bowiem wzniesionych nieustannie do Pana Boga rąk Mojżeszowych, aby wygrywać walkę duchową, która toczy się wszędzie tam, gdzie rodzi się dobro”.

W Archidiecezji Lwowskiej swoje miejsce posługi znalazło wiele wspólnot zakonnych męskich i żeńskich. Powróciły z bogactwem swych charyzmatów i są ewangeliczną „solą dla ziemi i światłem dla świata”. W ostatnim czasie, na nasze zaproszenie, postanowiły powrócić do Lwowa Siostry Benedyktynki, aby stać się dla naszej wspólnoty „wzniesionymi nieustannie do Boga rękoma Mojżesza”. Będzie to pierwsza obecność Zakonu Kontemplacyjnego w Archidiecezji Lwowskiej po II Wojnie Światowej. Potrzebujemy tej obecności szczególnie dzisiaj, kiedy niepokój i wojna niszczą rodzinę, społeczeństwo i porządek moralny. Klasztor Sióstr Benedyktynek będzie miejscem modlitwy, pokoju, przebaczenia i pojednania dla każdej osoby, bez względu na wyznanie, pochodzenie i narodowość.

Jak zawsze w takich przypadkach napotykamy wiele przeszkód, spośród których największą jest zdobycie funduszy na budowę klasztoru. Dziękując Waszemu Księdzu Biskupowi Ignacemu za zrozumienie i pozwolenie przeprowadzenia w Diecezji Świdnickiej kwesty na ten cel, zwracam się pokorną prośbą do Was, Bracia i Siostry, o wsparcie tego wielkiego dzieła.

W imieniu swoim, Sióstr Benedyktynek i całej Archidiecezji Lwowskiej, dziękuję za złożone ofiary. Wpisujemy Was na listę naszych dobroczyńców, obiecując nieustanną modlitwę, w murach klasztoru Sióstr Benedyktynek we Lwowie.

+ Mieczysław Mokrzycki

Arcybiskup Metropolita Lwowski

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Nie lekceważmy wyborów!
AKCJA – pokaż to, co widzisz

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość