NAMYSŁY

Jezu Chryste – jesteś moim życiem

Ty jesteś drogą, jesteś prawdą. Ty jesteś naszym życiem. Podążamy z Tobą. Będziemy żyć w Tobie na zawsze. Z radością podążamy niosąc Twoją Ewangelię. Świadczymy o miłości – Synowie Boży na świecie. Łączysz nas w jedności. Jednoczysz nas w swojej wielkiej miłości.

W roku 2000, na stadionie Tor Vergata w Rzymie odbyło się wielkie jubileuszowe spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na które przybyły setki tysięcy dziewcząt i chłopców z wszystkich kontynentów. Wtedy też zabrzmiał hymn „Jesus Christ – you are my life” (Jezu Chryste – jesteś moim życiem), z którego pochodzą zacytowane na wstępie słowa. 16 lat później, już na zaproszenie Papieża Franciszka, młodzież z całego świata (za kilka miesięcy) przybędzie do Polski, do Krakowa skąd w 1978 r. przybył kardynał Karol Wojtyła”. Podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zabrzmi pieśń „Błogosławieni miłosierni” – przesłanie do całej ludzkości, które zostawiła Święta Siostra Faustyna. Wysłuchajmy obu tych kompozycji. Pierwsza zarejestrowana w 2000 r., druga zaledwie kilka tygodni temu. Niech będą dobrym – nie tylko muzycznym – wstępem w nowy rok.


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Cień…
Trzydzieści sześć miesięcy
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 16,2016 z 06:14

    […] po raz kolejny do słów hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na początku tego roku przypomnieliśmy pierwszy hymn tego nadzwyczajnego spotkania Kościoła, jakim były Dni jeszcze z udziałem Świętego Jana […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość