U NAS WYDARZENIA

Nowa liderka Akcji Katolickiej

Magdalena Jarosz została wybrana prezesem Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej na 4-letnią kadencję. Najpierw  głosowaniu tajnym, które odbyło się podczas posiedzenia Rady DIAK (relację zamieściliśmy w portalu AKCJA) uzyskała największe poparcie spośród czworga kandydatów, a następnie uzyskała akceptację Biskupa Diecezji Świdnickiej.

Wybrana w minioną sobotę nowa prezes zarządu DIAK jest absolwentką Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, gdzie specjalizowała się w dziedzinie teologii moralnej. Na PWT ukończyła również podyplomowe Studia Nauk o Rodzinie, natomiast w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu studia podyplomowe w zakresie wykorzystania funduszy unijnych. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „ASESOR” we Wrocławiu, gdzie zdobyła kwalifikacje w obszarze „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze”. Aktualnie jest ekspertem w pozyskiwaniu i rozliczaniu funduszy zewnętrznych dla organizacji pozarządowych. Magdalena Jarosz jest jedną z założycielek Fundacji Katolicka Inicjatywa „BERIT” i była jej pierwszym prezesem. Przez kilka lat pracowała jako dyrektor Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Tam również była dotąd prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Chrystusa Króla i jednocześnie sekretarzem Zarządu DIAK. W 2015 r. była zaangażowana w ogólnopolską kampanię społeczną „TAK dla religii w szkole”, której celem było przeciwstawienie się próbom eliminowania katechezy ze szkół publicznych. Prywatnie jest żoną Mirosława Jarosza – znanego dziennikarza „Świdnickiego Gościa Niedzielnego”, a razem są wspaniałymi rodzicami piątki dzieci.

Pierwszą osobą, która złożyła gratulacje po wyborze była dotychczasowa prezes Monika Rejman. Przed nową liderką naszego stowarzyszenia stoi wiele wyzwań. Wśród nich jest zapewne doprowadzenie do wyboru nowego Zarządu DIAK i opracowanie planu pracy Akcji Katolickiej na 2016 rok. Pani Prezes Magdalenie Jarosz życzymy błogosławieństwa Bożego w nowej misji dla dobra Kościoła i Ojczyzny.

Zobacz także
Walczymy o prawo do życia
Módl się za nami w godzinę śmierci

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status