NAMYSŁY

Przeżyliśmy kolejne w naszym życiu święta

„Przeżyliśmy kolejne w naszym życiu święta Narodzenia Pańskiego. Uświadomiliśmy sobie, że przyjście na świat Syna Bożego w ludzkiej naturze było największym przejawem Bożego miłosierdzia.”

Zacytowany na wstępie fragment wczorajszego listu pasterskiego Księdza Biskupa Ignacego Deca oddaje znaczenie chwili, w jakiej jesteśmy. Zakończył się właśnie liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji duchowa i częstokroć zewnętrzna aura tych świąt jeszcze będzie trwać do poczatku lutego. Wchodzimy jednak w kolejny etap roku 2016, będącego dla Kościoła czasem Jubileuszu Miłosierdzia, a dla Polaków ponadto 1050 rocznicą Chrztu Polski. Wychodząc zatem od epokowego wydarzenia, jakim było przyjście na świat w ludzkiej postaci Syna Bożego, możemy z większą gorliwością zmierzać do Synostwa Bożego.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Gwiazda Nadziei
Chodzi o zjawisko, które ma już miejsce w naszym Kościele

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status