NAMYSŁY

Przeżyliśmy kolejne w naszym życiu święta

„Przeżyliśmy kolejne w naszym życiu święta Narodzenia Pańskiego. Uświadomiliśmy sobie, że przyjście na świat Syna Bożego w ludzkiej naturze było największym przejawem Bożego miłosierdzia.”

Zacytowany na wstępie fragment wczorajszego listu pasterskiego Księdza Biskupa Ignacego Deca oddaje znaczenie chwili, w jakiej jesteśmy. Zakończył się właśnie liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji duchowa i częstokroć zewnętrzna aura tych świąt jeszcze będzie trwać do poczatku lutego. Wchodzimy jednak w kolejny etap roku 2016, będącego dla Kościoła czasem Jubileuszu Miłosierdzia, a dla Polaków ponadto 1050 rocznicą Chrztu Polski. Wychodząc zatem od epokowego wydarzenia, jakim było przyjście na świat w ludzkiej postaci Syna Bożego, możemy z większą gorliwością zmierzać do Synostwa Bożego.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Z istnienia i ciężkości kar poznajemy głupotę i złość grzechu
„Das ist die Wahrheit!” – „To jest prawda!”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość