WYDARZENIA

Zakazany Bóg

0

„Zakazany Bóg” to, po „Cristiadzie”, którą w naszej Diecezji prezentowano z inicjatywy Akcji Katolickiej,  kolejny film trafiający na ekrany polskich kin, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.

Podczas wojny domowej w Hiszpanii bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! Zakazany Bóg to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Męczeństwo Kościoła hiszpańskiego, które miało miejsce zaledwie kilkadziesiąt lat temu, przybrało niewyobrażalny rozmiar. Winni jesteśmy mu pamięć.

Duszpasterze, katecheci, animatorzy kultury zainteresowani możliwością organizacji pokazu filmu proszeni są o kontakt z Wydziałem Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej – tel: 609830588.

Zobacz także
Odnajdziecie radość, aby móc się nią podzielić?
Europarlamentarzyści odrzucili złą rezolucję

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www