NAMYSŁY

Ave Maria gratia plena

Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.  Amen.

W pierwszą sobotę miesiąca, ale i każdego innego dnia tych słów nie trzeba nikomu tłumaczyć. „Pozdrowienie Anielskie” jest częścią naszej codziennej modlitwy, są wyrazem głębokiej wiary w obecność Maryi w Kościele. Modlitwa ta była i jest szczególną inspiracją, wręcz natchnieniem, dla twórców, między innymi w sferze muzyki. Niech ta maryjna modlitwa, która dzisiaj zabrzmi w wykonaniu Lexi Walker – 13-letniej amerykańskiej wokalistki, której towarzyszy orkiestra symfoniczna z jej liceum w rodzinnym mieście Utah, będzie motywem duchowej refleksji.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Osłabł ten wolnościowy entuzjazm, który panował 25 lat temu
Wyobraźcie sobie wesele, na którym na koniec podaje się herbatę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.