NAMYSŁY

Jedyny w roku dzień bez Mszy świętej

Przeżywamy od wczoraj Triduum Paschalne. Dla chrześcijan to dni szczególnego duchowego skupienia poprzedzające Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

W wielu krajach Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy, aby można było więcej czasu przeznaczyć na rozważanie Męki Pańskiej. W Polsce, dobra tradycja sprawia, że udajemy się do kościołów, choć to jedyny w roku dzień bez Mszy świętej. Uczestniczymy w wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Uświadamiamy sobie na nowo, że Jezus oddał życie za każdą osobę, także i za nas samych…
Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Radość serca – to życie człowieka
Tylko ta miłość może zaspokoić pragnienie nieskończonego szczęścia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status