WYDARZENIA

Przyjmiemy dar nadziei

Drodzy Diecezjanie, decyzją Ojca Świętego Franciszka rok 2016 został ogłoszony jako Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. To dla Kościoła na całym świecie czas wielkiej łaski. Pamiętamy, że Miłosierdziu Bożemu, u kresu swego pontyfikatu cały świat zawierzył Święty Jan Paweł II.

Tym bardziej wymowne było Jego odejście do Domu Ojca, w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Rocznica śmierci Wielkiego Papieża, naszego Rodaka, jest dla nas od lat sposobnością do tego by wspólnie modlić się za Jego przyczyną do Boga w intencjach osobistych, rodzinnych oraz dotyczących Kościoła, Ojczyzny i świata. W tym roku już po raz dwunasty, 2 kwietnia, w sobotę, dokładnie jak w pamiętnym 2005 r., w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia zbierzemy się na wałbrzyskim stadionie na Białym Kamieniu, by zjednoczeni w modlitwie i wsparci orędownictwem Św. Jana Pawła II dziękować i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Rok 2016 jest wyjątkowy także z racji zbliżających Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, na które przybędzie papież Franciszek. Nasza diecezja włącza się aktywnie w przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia, nie tylko dbając o jak najlepsze przyjęcie młodych gości z całego świata, którzy na kilka dni w lipcu odwiedzą nasz region, ale także poprzez udział młodzieży z naszych parafii w tym święcie młodego Kościoła.  W sobotę, 2 kwietnia, właśnie w Wałbrzychu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które zbiegnie się doroczną Mszą św. na stadionie a także z kończącą się wówczas trwającą od Niedzieli Palmowej peregrynacją Symboli Światowych Dni Młodzieży.

Drodzy Bracia i Siostry,

Już dziś serdecznie zapraszam każdego z Was do udziału we Mszy św., transmitowanej przez Telewizję Trwam i Radio Maryja a którą rozpoczniemy 2 kwietnia o godz. 16.00 na stadionie na Białym Kamieniu. Wcześniej o godz. 15.00 rozpoczniemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, podczas której zostaną uroczyście wprowadzone symbole Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy św. zapraszamy wraz młodzieżą z całej diecezji do hali widowiskowej Aqua Zdrój do wspólnego udziału w koncercie muzyki chrześcijańskiej. Zwieńczeniem naszego spotkania będzie Apel Jasnogórski, który zakończymy o godz. 21.37.

Cieszę, że nasze spotkania modlitewne, przy bardzo dobrej współpracy z władzami Wałbrzycha, na czele z Panem Prezydentem, służbami miejskim, placówkami kultury i oświaty, mają już swoją piękną tradycję.  Dlatego liczę po raz kolejny na Waszą obecność i dar wspólnej modlitwy 2 kwietnia br. Przybądźcie, proszę licznie wraz ze swoimi duszpasterzami. Ufamy, że wsparci orędownictwem Matki Bożej Bolesnej – Patronki Wałbrzycha oraz umocnieni wstawiennictwem Św. Jana Pawła II otrzymamy duchowe umocnienie i przyjmiemy dar nadziei, która płynie od Boga bogatego w miłosierdzie.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z Diecezjalnym Dniem Młodzieży i zakończeniem peregrynacji Symboli  ŚDM w Diecezji Świdnickiej oraz Mszą św. „papieską” w Wałbrzychu – 2 kwietnia 2016 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Bądźmy świadomymi obywatelami
„W” – jak WOLNOŚĆ

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status