WYDARZENIA

Zmartwychwstały

Film „Zmartwychwstały” to spektakularna biblijna historia zmartwychwstania widzianego oczami niewierzącego. Klawiusz – wpływowy rzymski setnik, na prośbę Poncjusza Piłata rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać ferment, jaki zapanował wśród ludu Jeruzalem na wieść o zmartwychwstaniu.

Historia rezurekcji zainspirowała dziesiątki twórców filmowych. Kiedy więc Kevin Reynolds otrzymał propozycję wyreżyserowania tej zadziwiającej opowieści, wiedział, że musi to pokazać z nowego, świeżego punktu widzenia. W odróżnieniu od wielkich filmowych hitów, jak choćby „Opowieść wszech czasów” czy „Pasja” Mela Gibsona, Reynolds przedstawia historię z punktu widzenia człowieka niewierzącego. – Chcieliśmy zrobić coś zupełnie nowego – mówi Reynolds – Stąd wziął się pomysł, by opowiedzieć tę historię jako detektywistyczną. Chcieliśmy zarazem, by film był wielki, spektakularny, ale widziany z perspektywy jednej postaci. W filmie zobaczymy Josepha Fiennesa („Zakochany Szekspir”), Toma Feltona („Harry Potter”), Petera Firtha („Pearl Harbor”) i Cliffa Curtisa („Fear the Walking Dead”). Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Kevin Reynolds, za scenariusz odpowiada Paul Aiello. Producentami obrazu są: Mickey Liddell, Patrick Aiello i Pete Shilaimon, producentami wykonawczymi – Robert Huberman i Scott Holroyd. Autorem zdjęć jest Lorenzo Senatore. Aby wiarygodnie odegrać relację Kalwiusza i Jezusa, przez cztery miesiące zdjęć aktorzy unikali siebie nawzajem, unikali swych spojrzeń, właściwie nie wytworzyła się między nimi relacja. – Można powiedzieć, że nie spotykaliśmy się na planie, nawet będąc w tym samym pomieszczeniu, nie spędzaliśmy razem czasu. Wszystko po to, by spotkania naszych postaci w filmie naznaczone były pewnym napięciem, osobną energią.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Zmartwychwstały”.  Film wszedł na ekrany polskich kin na początku marca br.

Zobacz także
Listopadowa modlitwa za zmarłych
Noce kościołów w naszej diecezji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status