WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Polsce z nową prezes

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski nowym Prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce została Pani Urszula Furtak – dotąd prezes DIAK w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

„Akcja Katolicka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Współpracujemy z wieloma instytucjami, jesteśmy widoczni w mediach, wiele dzieł podejmujemy na szczeblu diecezjalnym, ale przede wszystkim działamy w parafiach” – mówiła Urszula Furtak w 15. rocznicę zielonogórsko-gorzowskiego DIAK.

Pani mgr inż. Urszula Furtak jest absolwentką Politechniki i Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie – specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Od 1980 roku związana z Zielonogórskim Oddziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Jest autorką wielu artykułów, prezentacji i publikacji. Ściśle związana z lokalnym środowiskiem. Była organizatorką i współtwórczynią wielu inicjatyw lokalnych i krajowych. Jest członkiem kapituł i rad. Od 2007 roku pełni funkcję prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Od zawsze fascynuje ją piękno krajobrazu, fotografia i ludzie. Za swoją działalność społeczną, stowarzyszeniową i zawodową uhonorowana nagrodami i odznaczeniami. Dewiza, za bł. Janem Pawłem II – „Wymagać od siebie, choćby inni nie wymagali”.

Decyzję o nominacji Pani Urszuli Furtak ogłoszono 16 kwietnia 2016 r. w Poznaniu, podczas uroczystości związanych z 1050. rocznicą Chrztu Polski. „Przyjęłam tę decyzję z ciężarem odpowiedzialności powierzonego zadania, a jednocześnie z satysfakcją i dumą, że ktoś docenił i zauważył na zachodzie Polski, z dala od Warszawy, nasze zaangażowanie, oddanie Kościołowi i dziełu Bożemu, jakim jest Akcja Katolicka. W duchu tej odpowiedzialności za powierzone dzieło przyjmę pełnienie tej funkcji. Jest wielkie grono ludzi oddanych Chrystusowi i myślę, że wspólnie uda się to dzieło pięknie poprowadzić” – mówi nowa prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. „Mam świadomość tego, jak bardzo wiele od rozwoju Akcji Katolickiej, ale też różnych innych grup zależy, od kapłanów, asystentów, a nade wszystko biskupów. Potrzebne nam jest ich Boże błogosławieństwo” – dodaje.

Pani prezes Urszuli Furtak życzymy Bożego błogosławieństwa,

opieki Matki Bożej i wsparcia Świętego Jana Pawła II

na czas pracy na rzecz dzieła nowej ewangelizacji w naszej Ojczyźnie.

W imieniu Zarządu i członków DIAK Diecezji Świdnickiej

Magdalena Jarosz – prezes DIAK Diecezji Świdnickiej

Ks. Sławomir Augustynowicz – asystent kościelny DIAK Diecezji Świdnickiej

Na podstawie: ak.org.pl / zk.ak.org.pl
Zobacz także
Zachował się jak człowiek sumienia
Polska – nasza Ojczyzna. Bądź patriotą!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status