WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Polsce z nową prezes

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski nowym Prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce została Pani Urszula Furtak – dotąd prezes DIAK w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

„Akcja Katolicka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Współpracujemy z wieloma instytucjami, jesteśmy widoczni w mediach, wiele dzieł podejmujemy na szczeblu diecezjalnym, ale przede wszystkim działamy w parafiach” – mówiła Urszula Furtak w 15. rocznicę zielonogórsko-gorzowskiego DIAK.

Pani mgr inż. Urszula Furtak jest absolwentką Politechniki i Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie – specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Od 1980 roku związana z Zielonogórskim Oddziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Jest autorką wielu artykułów, prezentacji i publikacji. Ściśle związana z lokalnym środowiskiem. Była organizatorką i współtwórczynią wielu inicjatyw lokalnych i krajowych. Jest członkiem kapituł i rad. Od 2007 roku pełni funkcję prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Od zawsze fascynuje ją piękno krajobrazu, fotografia i ludzie. Za swoją działalność społeczną, stowarzyszeniową i zawodową uhonorowana nagrodami i odznaczeniami. Dewiza, za bł. Janem Pawłem II – „Wymagać od siebie, choćby inni nie wymagali”.

Decyzję o nominacji Pani Urszuli Furtak ogłoszono 16 kwietnia 2016 r. w Poznaniu, podczas uroczystości związanych z 1050. rocznicą Chrztu Polski. „Przyjęłam tę decyzję z ciężarem odpowiedzialności powierzonego zadania, a jednocześnie z satysfakcją i dumą, że ktoś docenił i zauważył na zachodzie Polski, z dala od Warszawy, nasze zaangażowanie, oddanie Kościołowi i dziełu Bożemu, jakim jest Akcja Katolicka. W duchu tej odpowiedzialności za powierzone dzieło przyjmę pełnienie tej funkcji. Jest wielkie grono ludzi oddanych Chrystusowi i myślę, że wspólnie uda się to dzieło pięknie poprowadzić” – mówi nowa prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. „Mam świadomość tego, jak bardzo wiele od rozwoju Akcji Katolickiej, ale też różnych innych grup zależy, od kapłanów, asystentów, a nade wszystko biskupów. Potrzebne nam jest ich Boże błogosławieństwo” – dodaje.

Pani prezes Urszuli Furtak życzymy Bożego błogosławieństwa,

opieki Matki Bożej i wsparcia Świętego Jana Pawła II

na czas pracy na rzecz dzieła nowej ewangelizacji w naszej Ojczyźnie.

W imieniu Zarządu i członków DIAK Diecezji Świdnickiej

Magdalena Jarosz – prezes DIAK Diecezji Świdnickiej

Ks. Sławomir Augustynowicz – asystent kościelny DIAK Diecezji Świdnickiej

Na podstawie: ak.org.pl / zk.ak.org.pl
Zobacz także
Polski teolog Karol Wojtyła
Syn Królowej Śniegu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość