NAMYSŁY

Szukałem was a teraz wy przyszliście do mnie

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję” – powiedział Ojciec Święty do młodych kilka godzin przed odejściem do Domu Ojca. Na czym polegało to „szukanie” młodych przez Ojca Świętego podczas niemal 27 lat pontyfikatu?

– Rzeczywiście Ojciec Święty szukał młodych od samego początku, od Mszy inaugurującej pontyfikat 22 października 1978 roku. Wtedy właśnie, po zakończeniu uroczystości, na placu św. Piotra, gdy inni się rozeszli, została młodzież. Byłem tam wówczas i przeżywałem to osobiście. Gdy na trzecim piętrze pałacu apostolskiego otworzyły się okna, ukazał się Papież i zaczął do nas przemawiać, radość była ogromna. Wówczas po raz pierwszy powiedział do młodych: „Jesteście moją nadzieją, jesteście nadzieją Kościoła”. Jak wiemy, później Papież powtarzał te słowa w różnych miejscach całego świata. W czasie swych pielgrzymek z młodymi zawsze pragnął się spotykać. On rzeczywiście ich szukał.” Cytowana wypowiedź Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego udzielona „Naszemu Dziennikowi” w 2007 r. nie straciła nic na aktualności. Może nawet widzimy tę rzeczywistość jeszcze lepiej, bo z perspektywy czasu. Dzisiaj, gdy mija jedenasty rok od daty odejścia Świętego Jana Pawła II do Domu Ojca, podejmijmy refleksję nad tym, jak świadectwo Papieża z Polski wpływa na nasze codzienne życiowe wybory.Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Bardzo często sytuowano krzyże na rozstajach dróg
Bądź dla mnie rosą

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status