NAMYSŁY

Tyś jest mój syn

Tyś jest mój syn, w tobie mam upodobanie, i w ziemi tej, i w ziemi tej. Tyś sługa mój, w białą szatę, w nowe życie, przyoblecz się, przyoblecz się. Ziemio, cierpliwa przez wieki, śpiewaj dziś i wesel się! Oto Pan z nieba przychodzi, świętą wodą obmyć cię. Niebo, aniołów pieśnią – uwielbiaj dzieło Pana! Woda, jako znak łaski na głowy nasze wylana!

Tyś jest mój syn, w tobie mam upodobanie, i w ziemi tej, i w ziemi tej. Tyś sługa mój, w białą szatę, w nowe życie przyoblecz się, przyoblecz się. Olej święty na me czoło, znaczysz na nim dary swe. Niechaj zło już nie dosięgnie, Jezus Chrystus strzeże mnie. Ziemio, wybrana przez Boga, śpiewaj dziś i wesel się! Pokłon oddaj swemu Panu, w wodzie życia zanurz się. Tyś jest mój syn, w tobie mam upodobanie, i w ziemi tej i w ziemi tej. Tyś jest mój Bóg, pieczęć Twoją mam na sercu, to Święty Duch, to Święty Duch.

Twórca muzyki do hymnu „Tyś jest mój syn” Robert Janson wypowiedział się następująco: Jestem człowiekiem, który emocjonalnie przeżywa historię Polski,  interesując się nią i szanując. Toteż kiedy dostałem zaproszenie od przedstawicieli archidiecezji poznańskiej do skomponowania hymnu z okazji 1050-lecia chrztu Polski, ogromnie mnie to poruszyło i ucieszyło, a słowa tekstu, który napisała Iwona Waksmundzka, tym bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że  będę tworzył ten utwór. Zobaczyłem w tym tekście przekrój naszej historii, tak nierozerwalnie związanej z chrześcijaństwem. Napisałem do tych słów muzykę, która również zawiera w sobie akcenty historii, melodyjności i która ma wszelkie cechy, jakie powinien posiadać hymn. Do nagrania utworu zaprosiłem same znakomitości. Wokal należy do wspaniałej  sopranistki Agnieszki Gertner-Polak. Do zaśpiewania refrenów zaprosiłem  Poznański Chór Chłopięcy oraz Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Część instrumentalną wykonała najlepsza w Polsce, znana i szanowana na całym świecie orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Roberta Kamila Lewandowskiego. Chciałem w swojej muzyce wyrazić prawdę i siłę, że nasz naród – dzięki walce i modlitwie – mimo najazdów i zaborów, nigdy się nie poddawał, że możemy być dumni z naszej historii. Starałem się odzwierciedlić w moim utworze 1050 lat dziejów Polski. Dlatego hymn „Tyś jest mój syn’’ rozpoczyna zespół instrumentów muzyki dawnej, przenosząc nas niejako w początki naszej państwowości. Utwór kończy dźwięk dzwonu, podsumowujący 1050 lat Polski. To dzwon wiary w Boga i człowieka.”


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Zapragnijmy razem z Maryją pielęgnować Jezusa w swoich sercach
Nie bójcie się

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status