U NAS

Kościół – nasz czy ich?

Zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie organizowane przez Radę ds. Apostolstwa Świeckich Diecezji Świdnickiej. Sympozjum odbędzie się pod hasłem sformułowanym jako pytanie: „Kościół – nasz czy ich?”

Konferencja odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju (ul. T. Kościuszki 19). Program jest następujący:

9:00 Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdrój pod przewodnictwem JE  ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego

10:15 – Kim są świeccy w Kościele? – dr Hanna Karp – Rada Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich

10:45 – „Quo vadis” wspólnoto Kościoła? – ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM

11.15 – przerwa kawowa

11.45 – Zadania świeckich w przestrzeni publicznej – Jacek Karnowski (red. tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce”)

12:15 – Panel dyskusyjny (ks. bp Ignacy Dec, ks. Zbigniew Kucharski, red. Jacek Karnowski, dr Hanna Karp, Urszula Furtak – prezes Krajowego Instytu Akcji Katolickiej)

13:00 wnioski i zakończenie

14.00 – posiłek

Do udziału w konferencji zapraszamy  przede wszystkim osoby świeckie już zaangażowane na różnym poziomie w życie parafii (katecheci, grupy formacyjne, ruchy, stowarzyszenia,  rady parafialne itp.) a także wszystkich chętnych do włączenia się w czynny udział w działalność apostolską Kościoła. Do udziału w konferencji zapraszamy także księży proboszczów i wikariuszy. Zgłoszenia przyjmuje: Wydział duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej w terminie do do 1 czerwca br. pod tel: 748564413 lub poprzez e-mail:  duszpasterstwo@diecezja.swidnica.pl Opłata organizacyjna wynosi: 10 zł. Informacje o wydarzeniu są dostępne także na Facebooku.

Kościół nasz czy ich_01

Zobacz także
Nowo wybrany Zarząd DIAK podzielił zadania
Wróciliśmy !
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka cze 10,2016 z 10:00

    […] pokazach filmu „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Za najważniejsze wydarzenie uznane zostało sympozjum pod hasłem „Kościół – nasz czy ich?”, które odbędzie się 4 czerwca 2016 r. w Szczawnie Zdroju. Do aktywnego udziału w tym spotkaniu […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status