U NAS

Akcja w Szczawnie Zdroju

W Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju zawiązuje się parafialny oddział Akcji Katolickiej.

Kilkanaście dni temu dzięki gościnności tej wspólnoty odbyło się (relacjonowane przez portal AKCJA) forum „Kościół – nasz czy ich?”. Z kolei w ubiegłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych homilie głosił ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent kościelny Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Motywem przewodnim kazań była rola świeckich w budowaniu Kościoła i misja ewangelizacyjna, jaka spoczywa na wszystkich członkach wspólnoty katolickiej.

Na docenienie zasługuje zaangażowanie ks. proboszcza Jarosława Żmudy oraz Pani Żanety Nukui, którzy animują ideę Akcji Katolickiej w podwałbrzyskim kurorcie. Wszystkie osoby pragnące dołączyć do naszego stowarzyszenia proszone są o bezpośredni kontakt z Księdzem proboszczem lub Panią Żanetą.

Zobacz także
Plany Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej na rok 2016
#czyń_dobro_i_mów_o_tym
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka cze 30,2016 z 06:08

    […] i sympatyków AK, które odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia 2016 r. Jak już wcześniej informowaliśmy w portalu AKCJA w Szczawnie Zdroju zawiązało się środowisko pragnące działać dla Kościoła w ramach Akcji […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status