NAMYSŁY

Błogosławieni miłosierni

Wznoszę swe oczy ku górom skąd przyjdzie mi pomoc, pomoc od Pana. Wszak Bogiem On miłosiernym jest. Kiedy zbłądzimy sam szuka nas, by w swe ramiona wziąć, rany uleczyć krwią swoich ran, nowe życie tchnąć. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Gdyby nam Pan nie odpuścił win, któż ostać by się mógł, lecz On przebacza, przeto i my czyńmy jak nasz Bóg.

Hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży jest już powszechnie znany. Zdobył serca chrześcijan dzięki przesłaniu w nim zawartym i nośnej melodii. Za miesiąc zabrzmi w ustach setek tysięcy młodych ludzi, którzy z całego świata przybędą do Polski, do Krakowa – do miejsca, z którego wyszła iskra miłosierdzia, dzięki posłudze Świętej Siostry Faustyny; do miejsca, z którego do Kościoła Powszechnego przybył Święty Papież Jan Paweł II. Tymczasem posłuchajmy tej pieśni w wersji wietnamskiej, ale z niezwykle ujmującym zakończeniem w języku polskim.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Bardzo często sytuowano krzyże na rozstajach dróg
Rodziny są sanktuariami życia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.