U NAS

Ewangelizujmy – to nasze powołanie

Organizacja pielgrzymek, kalendarium wydarzeń niosących chrześcijańskie przesłanie, systematyzowanie działalności stowarzyszenia na poziomie diecezjalnym i parafialnym – to najważniejsze tematy, jakimi zajmował się na swoim posiedzeniu Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Misja ewangelizacyjna to priorytet naszego stowarzyszenia w Polsce i diecezji.

Najbliższym wydarzeniem, jakie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, to udział świdnickiego DIAK w ogólnopolskiej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Świdniccy członkowie i sympatycy AK wezmą udział w tym spotkaniu w Częstochowie w sobotę 18 czerwca br. W trakcie posiedzenia członkowie zarządu rozważali możliwość organizacji wspólnego wyjazdu także na Mszę św. dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, którą 28 lipca 2016 r. na wałach klasztoru jasnogórskiego odprawi Papież Franciszek. Zarząd ustalił także termin tegorocznych rekolekcji adwentowych dla członków stowarzyszenia, które odbędą się 9 – 10 – 11 grudnia 2016 r. Omawiano ponadto inicjatywę podróży na groby polskich żołnierzy znajdujące się na terenie Ukrainy w marcu 2017 r. (w nawiązaniu do niedawnej pielgrzymki do Lwowa, jaka odbyła się w kwietniu br.) oraz organizację familijnych dni wspólnoty nad Bałtykiem w lutym 2017 r.

Odrębnym tematem była sprawa, planowanej na jesień bieżącego roku akcji promocji filmów z przesłaniem chrześcijańskim (o tych filmach systematyczne piszemy w portalu AKCJA). Działanie to mogłoby być oparte o projekt tzw. „katolickich dni filmowych”, jaki był realizowany w Warszawie pod patronatem śp. posła Artura Górskiego. Przedmiotem dyskusji było też zaplanowane już na wrzesień br. drugie Forum Samorządowe Diecezji Świdnickiej, które odbędzie się w Kamieńcu Ząbkowickim i jest organizowane przez diecezjalne duszpasterstwo samorządowców. Elementem planów były też oczywiście obchody patronalne Akcji Katolickiej, jaką jest liturgiczna uroczystość Chrystusa Króla przypadająca w listopadzie br.

W najbliższych dniach Zarząd DIAK zwróci się do wszystkich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej z proozycjami porządkującymi status POAK-ów. Czynności te mają na celu m.in. wydanie i wręcznie legitymacji członkowskich osobom należącym do naszego stowarzyszenia.

Posiedzenie Zarządu DIAK odbyło się 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy i obradom przewodniczyła prezes Magdalena Jarosz, która niedawno weszła w skład diecezjalnej Rady ds. Apostolstwa Świeckich powołanej przez Księdza Biskupa Ignacego Deca Pani prezes wraz gospodarzem miejsca ks. Sławomirem Augustynowiczem – asystentem kościelnym AK omówili inne bieżące aspekty działalności Akcji Katolickiej na szczeblu krajowym i diecezjalnym. Jednym z nich był współudział w organizacji i przebiegu forum „Kościół – nasz czy ich?”, które odbyło się 4 czerwca br. w Szczawnie Zdroju. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 16 maja br., następne zaplanowane jest na 28 czerwca 2016 r.

Zobacz także
Plany Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej na rok 2016
Otwarci na współpracę
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka wrz 8,2016 z 22:50

    […] modlitwą i błogosławieństwem księdza asystenta. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy, następne zostało zaplanowane na 30 sierpnia 2016 r. w Ząbkowicach […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status