U NAS

Ewangelizujmy – to nasze powołanie

Organizacja pielgrzymek, kalendarium wydarzeń niosących chrześcijańskie przesłanie, systematyzowanie działalności stowarzyszenia na poziomie diecezjalnym i parafialnym – to najważniejsze tematy, jakimi zajmował się na swoim posiedzeniu Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Misja ewangelizacyjna to priorytet naszego stowarzyszenia w Polsce i diecezji.

Najbliższym wydarzeniem, jakie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, to udział świdnickiego DIAK w ogólnopolskiej pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Świdniccy członkowie i sympatycy AK wezmą udział w tym spotkaniu w Częstochowie w sobotę 18 czerwca br. W trakcie posiedzenia członkowie zarządu rozważali możliwość organizacji wspólnego wyjazdu także na Mszę św. dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, którą 28 lipca 2016 r. na wałach klasztoru jasnogórskiego odprawi Papież Franciszek. Zarząd ustalił także termin tegorocznych rekolekcji adwentowych dla członków stowarzyszenia, które odbędą się 9 – 10 – 11 grudnia 2016 r. Omawiano ponadto inicjatywę podróży na groby polskich żołnierzy znajdujące się na terenie Ukrainy w marcu 2017 r. (w nawiązaniu do niedawnej pielgrzymki do Lwowa, jaka odbyła się w kwietniu br.) oraz organizację familijnych dni wspólnoty nad Bałtykiem w lutym 2017 r.

Odrębnym tematem była sprawa, planowanej na jesień bieżącego roku akcji promocji filmów z przesłaniem chrześcijańskim (o tych filmach systematyczne piszemy w portalu AKCJA). Działanie to mogłoby być oparte o projekt tzw. „katolickich dni filmowych”, jaki był realizowany w Warszawie pod patronatem śp. posła Artura Górskiego. Przedmiotem dyskusji było też zaplanowane już na wrzesień br. drugie Forum Samorządowe Diecezji Świdnickiej, które odbędzie się w Kamieńcu Ząbkowickim i jest organizowane przez diecezjalne duszpasterstwo samorządowców. Elementem planów były też oczywiście obchody patronalne Akcji Katolickiej, jaką jest liturgiczna uroczystość Chrystusa Króla przypadająca w listopadzie br.

W najbliższych dniach Zarząd DIAK zwróci się do wszystkich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej z proozycjami porządkującymi status POAK-ów. Czynności te mają na celu m.in. wydanie i wręcznie legitymacji członkowskich osobom należącym do naszego stowarzyszenia.

Posiedzenie Zarządu DIAK odbyło się 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy i obradom przewodniczyła prezes Magdalena Jarosz, która niedawno weszła w skład diecezjalnej Rady ds. Apostolstwa Świeckich powołanej przez Księdza Biskupa Ignacego Deca Pani prezes wraz gospodarzem miejsca ks. Sławomirem Augustynowiczem – asystentem kościelnym AK omówili inne bieżące aspekty działalności Akcji Katolickiej na szczeblu krajowym i diecezjalnym. Jednym z nich był współudział w organizacji i przebiegu forum „Kościół – nasz czy ich?”, które odbyło się 4 czerwca br. w Szczawnie Zdroju. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 16 maja br., następne zaplanowane jest na 28 czerwca 2016 r.

Zobacz także
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA RADY KRAJOWEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ
Kanoniczne objęcie Diecezji Świdnickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka wrz 8,2016 z 22:50

    […] modlitwą i błogosławieństwem księdza asystenta. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy, następne zostało zaplanowane na 30 sierpnia 2016 r. w Ząbkowicach […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość