WYDARZENIA

Przybądźmy do Domu Matki

Umiłowani Diecezjanie, za tydzień, w niedzielę 3 lipca, w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie będziemy uroczyście obchodzili 50. rocznicę koronacji od wieków czczonej cudownej Figurki Maryi z Dzieciątkiem. Ten najstarszy w naszej Ojczyźnie, wykonany w lipowym drzewie, wizerunek Bożej Matki trzymającej Pana Jezusa, kieruje także nasze myśli do przypadającej w bieżącym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zaszczyceni obecnością w naszej diecezji tak dawnej figury maryjnej, czczonej w niespotykanym na świecie tytule Strażniczka Wiary będziemy już za tydzień dziękować za dar obecności Syna Bożego w polskiej historii ale także podziękujemy za dotychczasową opiekę Matki Bożej nad Kościołem, całą Diecezją i naszą Ojczyzną. Zbliżające się świętowanie będzie okazją by w nowej sytuacji dziejowej wypowiedzieć wspólnie i indywidualnie naszą miłość do Chrystusa i Maryi oraz ponowić swój akt zawierzenia.

Zapraszam wszystkich gorąco do Barda, przybądźmy do Domu Matki, przyprowadzeni wiarą i miłością do Chrystusa i Najlepszej z Matek. Bądźmy licznie razem w przyszłą niedzielę w Jej sanktuarium, które od wieków obrała sobie za mieszkanie. W niedzielę, w  bardzkiej bazylice, uroczystej Mszy św., którą rozpoczniemy o  godz. 11:00  będzie przewodniczył JE ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, tak bardzo związany z najważniejszym polskim sanktuarium maryjnym, z  Jasną Górą.  Wraz z nami będą się modlić Księża Biskupi, zaproszeni goście ale także będą z nami dzięki bezpośredniej transmisji Telewizji Trwam i Radiu Maryja rodacy w kraju i na emigracji.

Dziękując drodzy za Waszą dotychczasową obecność w Bardzie, podczas trwającej na wiosnę nowenny, która przygotowywała nas do zbliżającej się uroczystości, zapraszam do udziału w naszym diecezjalnym święcie. Wszystkim diecezjanom i pielgrzymom, którzy wyruszą na wspólne uroczystości w Bardzie z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Moje spotkanie z Bogiem
Fatima w fotografii
2 komentarze
  • Akcja Katolicka lip 5,2016 z 06:51

    […] był ojciec proboszcz Mirosław Grakowicz – kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie. Cała (zapowiadana przez portal AKCJA) uroczystość była transmitowana przez TV Trwam oraz Radio Maryja i Radio Rodzina. Na jej […]

  • […] zaczyna się list – zaproszenie, poprzez które Biskup Diecezji Świdnickiej ks. prof. Ignacy Dec zachęca do udziału w kulminacji […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status