WYDARZENIA

Syndrom

W Polsce i na całym świecie toczy się zacięta dyskusja o wartości życia nienarodzonych dzieci. Od tego jak się zakończy, zależy życie wielu, wielu ludzi, nie tylko doczesne, ale i wieczne.

„Syndrom” to film o decyzji, której konsekwencji nie można było przewidzieć, o konsekwencjach, które mogą zniszczyć miłość i o miłości, którą trzeba odnaleźć. Jest poruszającym obrazem o duchowych ranach, które niesie ze sobą zabójstwo nienarodzonego dziecka, i o nadziei silniejszej, niż syndrom postaborcyjny. Myślimy o życiu doczesnym dzieci nienarodzonych, a często zapominamy o życiu wiecznym, tych, którzy dokonali aborcji. A to ogromna rzesza ludzi. I to oni najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia. Rocznie na świecie dokonywanych jest 50 milionów aborcji. Matki tych dzieci, ich ojcowie i setki tysięcy lekarzy bierze na swoje sumienie ich śmierć. Dla wielu z nich zabójstwo dziecka staje się wyrzutem, raną, z którą nie potrafią sobie poradzić.

Na ekranie oglądamy autentyczną historię małżeństwa Lidii i Tomasza, ukazuje dramat, jaki ich spotkał po dokonaniu aborcji i proces duchowego odrodzenia. Zdecydowali się podzielić swoimi bolesnymi przeżyciami, aby dać nadzieję osobom, które mierzą się z podobną tragedią w swoim życiu.  Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Syndrom”. Film powstał w 2010 r. jako dzieło Centrum Myśli Jana Pawła II w Krakowie, zaś autorami scenariusza są: Maciej Bodasiński, Lech Dokowicz, który również realizował zdjęcia.

Zobacz także
Nie możemy pozostać obojętnymi
Czy dzień, czy noc, czy słońce, czy deszcz

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status