NAMYSŁY

Oni miłosierdzia dostąpią

Wznoszę swe oczy ku górom skąd przyjdzie mi pomoc, pomoc od Pana, wszak Bogiem On miłosiernym jest. Kiedy zbłądzimy sam szuka nas, by w swe ramiona wziąć, rany uleczyć krwią swoich ran, nowe życie tchnąć. Pan Syna krwią zmazał wszelki dług, Syn z grobu żywy wstał. Panem jest Jezus, mówi w nas Duch. Niech to widzi świat. Więc odrzuć lęk i wiernym bądź! Swe troski Panu złóż! I ufaj bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan, twój Bóg! Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Już jutro apogeum Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Uczestniczymy – wszyscy duchowo, wielu osobiście – w nadzwyczajnych wydarzeniach, których centralną postacią jest Jezus Chrystus, od którego za pośrednictwem Papieża Franciszka uczymy się miłosierdzia. Od kilku sobót prezentujemy rozmaite wersje powstałej w Polsce pieśni „Błogosławieni miłosierni” – hymnu ŚDM 2016. Tym razem zaczynamy od wykonania w języku chińskim, po ukraińsku, po koreańsku. Zaczynamy jednak od klipu zarejestrowanego w indyjskiej Diecezji Aizawl w Indiach.
Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Czy każdy może się nawrócić?
Resurrexit

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość