NAMYSŁY

Oni miłosierdzia dostąpią

Wznoszę swe oczy ku górom skąd przyjdzie mi pomoc, pomoc od Pana, wszak Bogiem On miłosiernym jest. Kiedy zbłądzimy sam szuka nas, by w swe ramiona wziąć, rany uleczyć krwią swoich ran, nowe życie tchnąć. Pan Syna krwią zmazał wszelki dług, Syn z grobu żywy wstał. Panem jest Jezus, mówi w nas Duch. Niech to widzi świat. Więc odrzuć lęk i wiernym bądź! Swe troski Panu złóż! I ufaj bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan, twój Bóg! Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Już jutro apogeum Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Uczestniczymy – wszyscy duchowo, wielu osobiście – w nadzwyczajnych wydarzeniach, których centralną postacią jest Jezus Chrystus, od którego za pośrednictwem Papieża Franciszka uczymy się miłosierdzia. Od kilku sobót prezentujemy rozmaite wersje powstałej w Polsce pieśni „Błogosławieni miłosierni” – hymnu ŚDM 2016. Tym razem zaczynamy od wykonania w języku chińskim, po ukraińsku, po koreańsku. Zaczynamy jednak od klipu zarejestrowanego w indyjskiej Diecezji Aizawl w Indiach.
Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem
Strażniczka naszej wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status