WYDARZENIA

Opiekun

David opiekuje się na co dzień umierającymi pacjentami. Sumiennie wykonuje swoją pracę i choć charakteryzuje go zimny dystans, to jednocześnie uzależnia się od swoich pacjentów. Ma w tym swój osobisty cel.

Film „Opiekun” od pierwszych minut intryguje sposobem realizacji. Meksykański reżyser z dokumentalną precyzją pokazuje pracę tajemniczego pielęgniarza. Obmywanie zwłok, kąpanie brudnych od własnych ekskrementów pacjentów, ale również przytulenie w godzinach rozpaczy. David zastępuje swoim podopiecznym rodzinę, co automatycznie rodzi podejrzliwość otoczenia. Niewiele wiemy o prywatnym życiu Davida, choć uważnie oglądając film możemy z nielicznych puzzli ułożyć sobie jego obraz. Długie, statyczne ujęcia intymnych czynności mechanicznie wykonywanych przez Davida, są zestawione z jego prywatnymi czynnościami. Morderczym bieganiem, które ma zapewnić długowieczność czy samotnym piciem, odrywającym go od społeczeństwa.

Tym razem w kinie mamy pytania o reakcje na śmierć w świecie postreligijnym i hedonistycznym. Świecie, gdzie panuje przekonanie, że nad wszystkim można panować, los przewidzieć, a przeznaczenie wyreżyserować. Bohaterowie tego mądrego i przenikliwego filmu doświadczą na własnej skórze jak błędne jest to przeświadczenie. Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Opiekun”. W polskich kinach film jest prezentowany od kwietnia br.

Zobacz także
Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń
Rodzinny zlot na Wzgórzu Świętej Jadwigi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status