NAMYSŁY

Ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan

Więc odrzuć lęk i wiernym bądź! Swe troski Panu złóż! I ufaj bo zmartwychwstał I wciąż żyje Pan, twój Bóg! Błogosławieni miłosierni, Albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Światowe Dni Młodzieży właściwie już trwają. Dni w Diecezjach zamieniają nasze parafie i miejscowości w miejsca spotkań ludzi mówiących różnymi językami, ale znajdujących wspólnotę w wierze. W poprzednich odcinkach naszego cyklu filmowego zaprezentowaliśmy rozmaite wersje oficjalnego hymnu ŚDM2016. Tym razem zobaczmy tę piękną pieśń. Tak – zobaczmy, bo klipie video słowa hymnu będą „migane”. Może wśród naszych bliskich lub znajomych jest osoba, której tą postacią utworu przybliżymy jej przesłanie? Mamy też wersję w języku rosyjskim wykonaną przez młodzież z Krasnojarska, gdzie posługują polskie siostry zakonne. I jeszcze jedna formuła – tym razem amerykańska i to w rytmach electro-hous.Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Kościół w Polsce nie ma zwyczaju opuszczać narodu
Nie wyświadczajmy przysługi wrogom Kościoła
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 30,2016 z 06:06

    […] jest Jezus Chrystus, od którego za pośrednictwem Papieża Franciszka uczymy się miłosierdzia. Od kilku sobót prezentujemy rozmaite wersje powstałej w Polsce pieśni „Błogosławieni miłosie…. Tym razem zaczynamy od wykonania w języku chińskim, po ukraińsku, po koreańsku. Zaczynamy […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status