WYDARZENIA

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione

Mary Wagner to kanadyjska obrończyni życia, która spędziła w więzieniach sześć lat za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych z białą różą i starała się przekonać kobiety, żeby nie zabijały swoich bezbronnych dzieci. Proszę sobie wyobrazić, że za takie działania Mary była sądzona i skazywana na więzienie. Nazwano to zakłócaniem działalności gospodarczej!

Kilka dni temu przywitaliśmy Mary na warszawskim lotnisku. Wtedy powiedziała nam:  Jeśli jesteśmy aresztowani i odsiadujemy wyrok w więzieniu dla nienarodzonych dzieci, to jest świadectwo wartości ich życia. Nawet jeśli mamy spędzić w więzieniu wiele lat, to tylko wzmacnia świadomość prawdy: że ich życie jest warte takiego poświęcenia. Ja czuję się zobowiązana do stawania w ich obronie. Mary jest dla nas prawdziwym wzorem, jest przykładem, że o życie można walczyć w każdych warunkach i że niezależnie od tego, jakie ponosimy konsekwencje, musimy stawać w obronie tych, którzy sami bronić się nie mogą.

Tuż po przyjeździe, czyli w piątek 22 lipca Mary powiedziała nam też, żebyśmy słuchali Ojca Świętego Franciszka, który mówi o tym, że bycia miłosiernym musimy uczyć się od Boga. W środę 27 lipca papież powiedział w Krakowie ważne dla nas słowa: „Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – od poczęcia do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z obrończynią życia Mary Wagner we Wrocławiu. Spotkanie z Mary odbędzie się w czwartek 11 sierpnia 2016 r. w kościele pw. Macierzyństwa NMP (ul. Pilczycka 139). Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

Świadectwo Mary i słowa papieża Franciszka to dla nas impuls do dalszej walki. Wszyscy jesteśmy powołani, żeby stawać w obronie życia. Dlatego nie ustajemy w działaniach na rzecz zakazu aborcji w Polsce. Nasi wolontariusze cały czas organizują pikiety pod szpitalami, w których zabija się dzieci, m. in. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Żeby zwyciężyć w walce o życie bezbronnych musimy czerpać natchnienie z tego, co mówią nam dobrzy ludzie, ale co najważniejsze: słowa przekładać na czyny.

Kinga Małecka-Prybyło – Fundacja PRO-PRAWO DO ŻYCIA
Zobacz także
Dycha dla Chińczyka
Być kobietą

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość