U NAS WYDARZENIA

Rodzinny zlot na Wzgórzu Świętej Jadwigi

Wszystko za sprawą inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej oraz grupy społeczników, którzy od kilku lat organizują Marsz dla Życia i Rodziny. Oba środowiska przyjęła gościnnie Parafia pw. Św. Jadwigi i w minioną niedzielę zwyczajowe „pójście do kościoła” zamieniło się w familijne spotkanie. Tak można streścić zapowiadany przez Portal AKCJA Diecezjalny Piknik Rodzinny, jaki miał miejsce w minioną niedzielę w Ząbkowicach Śląskich.

Najpierw była Msza św., w trakcie której homilię wygłosił franciszkanin ojciec Jozafat Gohly z Wambierzyc. Bardzo mocno zwracał on uwagę na potrzebę stałego przeżywania wiary i budowania na jej fundamencie życia małżeńskiego i rodzinnego. Ukazywał wzięte z życia przykłady obrazujące zagrożenia dla jedności i trwałości rodzin. Warto dodać, że ojciec Jozafat jest jednym z nielicznych w Polsce duchownych, którym Papież Franciszek osobiście udzielił władzy odpuszczania grzechów zastrzeżonych dla Stolicy Apostolskiej. To sprawia, że udzielając sakramentu pokuty, franciszkanin styka się z najbardziej skomplikowanymi problemami, jakie ludzie chcą rozwiązać w oparciu o wiarę. Koncelebransem liturgii mszalnej był ks. dr Sławomir Augustynowicz – diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców w Diecezji Świdnickiej, na co dzień zaś proboszcz parafii w Głuszycy i tamtejszy dziekan. Obu księży powitał ks. proboszcz Bogdan Wolniewicz – dziekan Dekanatu Ząbkowice Śląskie Południe, którego wspomagał już w drugiej części ks. Jan Sroka.

Na wychodzących z kościoła czekała moc niespodzianek. Od kulinarnych smakołyków idealnych na podwieczorek na świeżym powietrzu (kiełbaski, prażona kukurydza, wata cukrowa i wyśmienita woda mineralna „Staropolanka” – wszystko w prezencie dla uczestników) poprzez mikroplace zabaw dla dzieci (w tym punkt plastyczny) na rozmaitych występach wokalnych na piknikowej scenie (śpiewała Dominika Boczula z Bielawy oraz zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich z Braszowic i Tarnowa), z której także poszły w eter wiersze i anegdoty o motywie rodzinnym. Wodzirejem piknikowym był Roman Pińkowski, a wszystkich przybyłych powitała Magdalena Jarosz – prezes Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Nad organizacją tej części pikniku czuwały Grażyna Sobór – radna Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich i Aneta Klinke-Osadnik – katechetka Liceum Ogólnokształcącego. Wdzięczność należy się wielu innym osobom, które materialnie lub swoją pracą wsparły Diecezjalny Piknik Rodzinny, na który – poza mieszkańcami Ząbkowic Śląskich – przybyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Głuszycy, Pieszyc, Bielawy, Dzierżoniowa, Boguszowa-Gorc i Udanina. Pogoda wytrzymała do ostatniej chwili, bo niemal równo z zakończeniem imprezy, nad miastem przeszedł krótki deszcz.

Zobacz także
Dar pielgrzymowania
Medialny paszkwil na pasterza

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość