U NAS

Dni Filmu Warte 2016 – zobacz program

Jeśli chcesz zobaczyć dobry film, gdy chcesz wspólnie z innymi dostrzec zawarte w nim przesłanie, skoro szukasz tego, co ważne dla współczesnego Polaka i chrześcijanina – możesz  spełnić te cele. Przed nami Dni Filmu Warte – cykl spotkań, w trakcie których na ekranie kinowym będzie można ujrzeć niebanalne przejawy sztuki filmowej. Seanse będą miały miejsce w kilku miastach i w różnych terminach, aby każdy mógł zaplanować najlepszy czas dla siebie.

W programie filmy, których nie zobaczysz nigdzie więcej:

 • Inka – zachowałam się jak trzeba

  (reż. Arkadiusz Gołębiewski)

Filmowa opowieść o legendarnej łączniczce z Oddziału V Wileńskiej Brygady AK, działającej na terenie Pomorza. Sanitariuszka Danuta Siedzikówna, sierota, wśród partyzantów była znana pod pseudonimem „Inka”.

https://www.youtube.com/watch?v=lbqINzjON5A

 • Otto Schimek – wierny sumieniu

  (reż. Dawid Szpara)

Fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o żołnierzu Wehrmachtu. Na jego grób do dziś zjeżdżają się pielgrzymi z Polski i Austrii.

 • Sieroty Wołynia Córki Zamościa

  (reż. Maciej Wojciechowski)

Historia trzech dziewczynek pochodzących z Wołynia, które w czasie II wojny światowej zostały osierocone w wyniku ludobójczych działań UPA.

 • Dotknięcie Anioła

  (reż. Marek Tomasz Pawłowski)

Fabularyzowany dokument malujący historię Henryka Shönkera, polskiego Żyda ocalonego z Holocaustu.

 • Pan Major Łupaszka

  (reż. Arkadiusz Gołębiewski)

Lidia Lwow-Ebelre, Zygmunt Błażejewicz i Józef Bandzo – towarzysze broni legendarnego dowódcy V Brygady Wileńskiej wspominają swojego dowódcę, opisują go, a ten opis niejednemu może się kłócić z dotychczasowymi, historycznymi biogramami.

 • Jak zwyciężyć Szatana

  (reż. Michał Kondrat)

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem, autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła.

Seanse odbędą się:

 • 30 października 2016 (niedziela) – Głuszyca, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna
 • 6 listopada 2016 (niedziela) – Szczawno Zdrój – Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego
 • 17 listopada 2016 (czwartek) – Dzierżoniów, Sala Tęcza (dawne DFK – ul. Parkowa)
 • 26 listopada 2016 (sobota) – Świdnica – Klub Bolko

Wszystkie projekcje zaczynają się o godz. 16:00 i trwają do godz. 21:00. Pomiędzy kolejnymi filmami przewidziane są krótkie przerwy. Wstęp wolny.

Organizatorem Dni Filmu Wartych jest Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej, a patronat honorowy nad przeglądem objął Pan Michał Dworczyk – poseł na Sejm RP. Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Fundacja Wileńszczyzna.

dnifilmuwarte_2016_01b

Zobacz także
„Idźmy razem”
Gdzie chrzest, tam nadzieja

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status