U NAS

Dni Filmu Warte 2016 – zobacz program

Jeśli chcesz zobaczyć dobry film, gdy chcesz wspólnie z innymi dostrzec zawarte w nim przesłanie, skoro szukasz tego, co ważne dla współczesnego Polaka i chrześcijanina – możesz  spełnić te cele. Przed nami Dni Filmu Warte – cykl spotkań, w trakcie których na ekranie kinowym będzie można ujrzeć niebanalne przejawy sztuki filmowej. Seanse będą miały miejsce w kilku miastach i w różnych terminach, aby każdy mógł zaplanować najlepszy czas dla siebie.

W programie filmy, których nie zobaczysz nigdzie więcej:

 • Inka – zachowałam się jak trzeba

  (reż. Arkadiusz Gołębiewski)

Filmowa opowieść o legendarnej łączniczce z Oddziału V Wileńskiej Brygady AK, działającej na terenie Pomorza. Sanitariuszka Danuta Siedzikówna, sierota, wśród partyzantów była znana pod pseudonimem „Inka”.

 • Otto Schimek – wierny sumieniu

  (reż. Dawid Szpara)

Fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o żołnierzu Wehrmachtu. Na jego grób do dziś zjeżdżają się pielgrzymi z Polski i Austrii.

 • Sieroty Wołynia Córki Zamościa

  (reż. Maciej Wojciechowski)

Historia trzech dziewczynek pochodzących z Wołynia, które w czasie II wojny światowej zostały osierocone w wyniku ludobójczych działań UPA.

 • Dotknięcie Anioła

  (reż. Marek Tomasz Pawłowski)

Fabularyzowany dokument malujący historię Henryka Shönkera, polskiego Żyda ocalonego z Holocaustu.

 • Pan Major Łupaszka

  (reż. Arkadiusz Gołębiewski)

Lidia Lwow-Ebelre, Zygmunt Błażejewicz i Józef Bandzo – towarzysze broni legendarnego dowódcy V Brygady Wileńskiej wspominają swojego dowódcę, opisują go, a ten opis niejednemu może się kłócić z dotychczasowymi, historycznymi biogramami.

 • Jak zwyciężyć Szatana

  (reż. Michał Kondrat)

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem, autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła.

Seanse odbędą się:

 • 30 października 2016 (niedziela) – Głuszyca, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna
 • 6 listopada 2016 (niedziela) – Szczawno Zdrój – Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego
 • 17 listopada 2016 (czwartek) – Dzierżoniów, Sala Tęcza (dawne DFK – ul. Parkowa)
 • 26 listopada 2016 (sobota) – Świdnica – Klub Bolko

Wszystkie projekcje zaczynają się o godz. 16:00 i trwają do godz. 21:00. Pomiędzy kolejnymi filmami przewidziane są krótkie przerwy. Wstęp wolny.

Organizatorem Dni Filmu Wartych jest Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej, a patronat honorowy nad przeglądem objął Pan Michał Dworczyk – poseł na Sejm RP. Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Fundacja Wileńszczyzna.

dnifilmuwarte_2016_01b

Zobacz także
Gdzie chrzest, tam nadzieja
To była największa żywa szopka w Polsce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość