WYDARZENIA

Viva Cristo Rey!

Kanonizowany w minioną niedzielę Święty Jose Luis Sánchez del Río jest meksykańskim męczennikiem, który oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku, mając niespełna 15 lat. Jest on wyjątkowym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży i młodzieży, która oddaliła się od Boga.

W Polsce jest tylko dosłownie tylko kilka miejsc, w których znajdują się relikwie tego męczennika, między innymi jest to Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie. Ks. Proboszcz Robert Begierski w listopadzie 2014 roku otrzymał od biskupa diecezji Zamora w Meksyku relikwie fragmentu kości palca wskazującego, którym ten młodzieniec, umierając wypisał na ziemi własną krwią słowa: VIVA CRISTO REY! NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL! Postać nowego Świętego była ukazana m.in. w filmie „Cristiada”, który z inicjatywy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej był trzy lata temu prezentowany w wielu kinach i parafiach naszej diecezji.

W poniedziałek 24 października o godz. 18:00, w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie (ul. Wolności 130), zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za Jego kanonizację, podczas której będziemy wypraszać szczególne łaski przez Jego wstawiennictwo. Po Mszy będzie możliwość ucałowania Jego czcigodnych relikwii. Do tych relikwii będzie można także przytulić zdjęcie chorego dziecka, czy dziecka, które sprawia kłopoty wychowawcze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Matko Miłosierdzia – módl się za nami!
Nawrócenie muzułmanki

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status