NAMYSŁY

W obronie życia [DRASTYCZNE!]

Tak, twoje jest ciało, ale czyje jest życie? Tysiące powodów, miliony ludzkich spraw. Każdy ma racje, ono wciąż nie ma szans. Zabiera życie, kto nie daje życia, a śmierć choć bezimienna wciąż zostaje śmiercią. Nie miarą prawa istnienia jest twój wybór. Życie nie może być zwykłą pomyłką. Więc powiedz, że wiatr ucichnie choć raz. I staną rzeki choć na krótką chwilę. A milczący przez wieki przydrożny głaz w proteście poruszy się choć milimetr.  I powiedz mi, że choć jeden ptak zamilknie. I choć jedna łza zatrzyma ten świat.  I kiedyś gdzieś powietrze drgnie modlitwą.

Czy jeden zespół, grający muzykę metalową, może być tzw. trudnym tematem? Kontrowersje, które narosły wokół brzeskiej formacji „Irydion”, pokazują, że jak najbardziej. Irydion to grupa wywołująca skrajne emocje: patriotyczna prawica ją kocha, a internacjonalistyczna lewica nie akceptuje jej istnienia. Zwolennicy kapeli zwracają uwagę na fakt, że Irydion jest jednym z niewielu zespołów narodowych prezentujących wysoki poziom artystyczny. Podkreślają propolski charakter formacji, a także jednoznacznie konserwatywny światopogląd artystów. Dzisiaj prezentujemy song „W obronie życia” w wykonaniu formacji „Irydion”. Podobnie, jak tydzień temu, to nie jest miły obraz i łatwe przesłanie…

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Tylko Tobie, Panie, chwała
Niech wspólnoty kościelne będą miejscami słuchania, dialogu, pocieszenia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status