WYDARZENIA

Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę 19 listopada, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz.

Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W związku z tym, proszę by nowenna w naszej diecezji rozpoczęła się w czwartek, 10 listopada i zakończyła się w piątek, 18 listopada.

Zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w uroczystościach w Łagiewnikach oraz do włączenia się w modlitewne przygotowanie poprzez udział w Nowennie. Jednocześnie proszę by w niedzielę, 20 XI w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na zakończenie każdej Mszy św. został odczytany jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przy tej okazji pragnę poinformować, iż z zgodnie w wolą Ojca Świętego Franciszka, niedziele 13 XI w świdnickiej katedrze, oraz w pozostałych wyznaczonych w diecezji kościołach jubileuszowych, odbędzie się celebracja zakończenia Roku Miłosierdzia.

W duchu wdzięczności Bogu za Jego miłosierdzie, a zwłaszcza łaski udzielone nam grzesznym w Roku Jubileuszowym z serca błogosławię.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Komunikat Biskupa Świdnickiego z racji aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana oraz zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Naucz mnie słuchać, o Panie
Noce kościołów w Diecezji Świdnickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lis 15,2016 z 06:39

    […] W publikowanym już przez portal AKCJA zaproszeniu, do udziału we wspólnej modlitwie zaprosił nas Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Pasterz Diecezji Świdnickiej napisał m.in.: „Zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w uroczystościach w Łagiewnikach oraz do włączenia się w modlitewne przygotowanie poprzez udział w Nowennie. Jednocześnie proszę by w niedzielę, 20 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na zakończenie każdej Mszy św. został odczytany jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.” […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status