WYDARZENIA

Zerwany kłos

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa Błogosławionej Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?

W obliczu prześladowania katolików w całym świecie, Błogosławiona Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Ta prosta, wiejska dziewczyna w heroiczny sposób ustrzegła swej dziewczęcej godności, a także dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

Film „Zerwany kłos” niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas. Opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci Błogosławionej Karoliny Kózkówny. W jej rolę wcieliła się absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Aleksandra Hejda. Obraz ma stanowić wotum dziękczynienia młodzieży z toruńskiej uczelni za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos”. Film wchodzi na ekrany polskich kin w najbliższych tygodniach. Dodajmy, że to już drugi film poświęcony Błogosławionej Karolinie Kózkównej, o jakim piszemy w portalu AKCJA.

Zobacz także
Dekada Akcji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość