WYDARZENIA

Zerwany kłos

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa Błogosławionej Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?

W obliczu prześladowania katolików w całym świecie, Błogosławiona Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Ta prosta, wiejska dziewczyna w heroiczny sposób ustrzegła swej dziewczęcej godności, a także dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

Film „Zerwany kłos” niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas. Opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci Błogosławionej Karoliny Kózkówny. W jej rolę wcieliła się absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Aleksandra Hejda. Obraz ma stanowić wotum dziękczynienia młodzieży z toruńskiej uczelni za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos”. Film wchodzi na ekrany polskich kin w najbliższych tygodniach. Dodajmy, że to już drugi film poświęcony Błogosławionej Karolinie Kózkównej, o jakim piszemy w portalu AKCJA.

Zobacz także
Płacz pod sercem
Niech Bóg pokoju Was umacnia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status