NAMYSŁY

Formacja dokonuje się właśnie przez akcję

Akcja Katolicka jest taką strukturą w Kościele, której wewnętrzna formacja dokonuje się właśnie przez akcję, czyli przez czyn, przez czyn świadectwa. Czytana dzisiaj Ewangelia mówi o życiu. Jakże bardzo dzisiaj życie ludzkie jest sponiewierane!

Ileż to tragicznych ideologii pojawia się w mediach i w życiu politycznym, które za wszelką cenę pragną usprawiedliwić mordowanie dzieci nienarodzonych, uzasadnić „dobrodziejstwa” eutanazji, zaakceptować stosowanie metody in vitro, przyjąć ideologię gender, zakłamującą wartość bycia kobietą i mężczyzną, wynikającą z praw biologicznych. (…) Trzeba przyjąć Ewangelię życia w całej jej wyrazistości i prawdzie, i w sposób jednoznaczny mówić o niej światu. Trzeba wielkiej mobilizacji sumienia. Trzeba wielkiej modlitwy o odwagę dla nas. Trzeba błagać Chrystusa o to, aby każda i każdy z nas, biskupi, kapłani, świeccy, w tym wszystkim, co mówią i co czynią, wyrażali to, co powiedział do nas Pan Jezus: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37).

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem homilii ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wygłoszonej do członków Akcji Katolickiej.

Zobacz także
Nie lękajcie się iść pod prąd
Przeznaczyć na modlitwę najlepszy czas

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status