WYDARZENIA

Święta Rita z Cascia

Święta Rita z Cascia, która żyła w latach 1381 – 1457, była żoną, matką, wdową i zakonnicą – augustianką. Nie chciała wychodzić za mąż, myśląc o klasztorze, ale jak to wówczas bywało, musiała podporządkować się woli rodziny. Została wydana za rycerza Paolo Manciniego. Stało się, jak w niejednej baśni i legendzie: w pewnej chwili Rita odkryła, że mąż jest zwykłym rzezimieszkiem.

Niejedna kobieta padłaby trupem po kolejnym spotkaniu w cztery oczy z takim wojownikiem. Ale Rita przetrzymała to i wymodliła odmianę losu. Mąż, ten typ spod ciemnej gwiazdy, przeżył radykalne nawrócenie. Jeśli ktoś nie przeczytał wcześniej historii świętej Rity, być może z trudem przyjdzie mu uwierzyć, jaką „ciekawą” miała młodość święta od spraw trudnych. Ona wiedziała, co mówi, dając radę: „Kochaj i walcz”. Na początku filmu toczą się sceny jak z thrillera, w drugiej połowie daje się zapamiętać scena, gdy Rita woła: „Paolo, nie umieraj. Nie mogę żyć bez ciebie!”. I to jest jeden z cudów świętej Rity. Tej, która jest znana dzisiaj jako patronka spraw beznadziejnych. Dla niej nawet krzak dzikiej róży mógł zakwitnąć w zimie.

„Święta Rita z Cascia” to film akcji z dobrym przesłaniem. Daje nadzieję, że nie ma świętego bez przeszłości i nie ma grzesznika bez przyszłości. Tylko – jak mówi święta – trzeba kochać i walczyć.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Święta Rita z Cascia”.

Zobacz także
Cristiada – świadectwo wiary
W imię jedności

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status