WYDARZENIA

Westerplatte Młodych

Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej wraz z ks. dr. Sławomirem Augustynowiczem – diecezjalnym asystentem Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej udała się do Torunia, gdzie uczestniczyła w programie nadawanym przez TV TRWAM pn. „Westerplatte Młodych”.

Program prowadził Łukasz Brodzika – dyrektor wydawnictwa Gotów i miesięcznika Wzrastanie. Tematem wiodącym transmitowanej przez katolickie medium debaty, było zawołanie papieża Franciszka – „Idźcie i głoście”. Kolejnym punktem wizyty w Toruniu, która miała miejsce 16 grudnia br., była obecność w Radiu Maryja, gdzie uczestnicy wzięli udział w audycji „Czas wzrastania” prowadzonej przez ks. Zbigniewa Kucharskiego – generalnego asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce. Podczas audycji w radiu kontynuowany został temat głoszenia Ewangelii w dzisiejszym  świecie. Merytoryczna dyskusja miała na celu, zdobycie odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób można iść i głosić Chrystusa w naszych środowiskach i społeczności.

Zobacz także
To nie gwoździe Cię przybiły…
Pielgrzymka do Gauadalupe

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość