U NAS

Pierwszy Błogosławiony

Ks. Gerhard Hirschfelder (*1907 Kłodzko +1942 KL Dachau) będąc nieślubnym dzieckiem i wychowywanym jedynie przez dzielną i pobożną matkę Marię musiał przeżyć ciąg upokorzeń i pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Mimo tego stał się on przykładem mężczyzn i kobiet z pierwszej połowy XX w. silnych Bożym duchem, które bez lęku rozjaśniały światłem Ewangelii złożone i dramatyczne wydarzenia naszego kontynentu. Historii jego życia należałoby nadać tytuł: „Znalazłem Miłość Największą, która mnie wypełniła i uczyniła zwycięską twierdzą”.

Cytowane słowa pochodzą ze wstępu do książki „List Boga – Błogosławiony ksiądz Gerhard Hirschfelder heros ducha Ziemi Kłodzkiej”, której autorem jest ks. prof. Tadeusz Fitych. Tym razem książka wydana w formie elektronicznej, co stanowi niewątpliwe novum na rynku wydawnictw katolickich poświęcona jest osobie beatyfikowanego prawie siedem lat temu kapłana. Autorem książki jest twórca ponad 120 przyczynków naukowych, popularnonaukowych, prelekcji i referatów poświęconych religijnej oraz historyczno-kulturowej tożsamość Ziemi Kłodzkiej. Książka ukazała się w bardzo nietypowej formie, gdyż jest zapisana na dysku CD, dzięki czemu czytelnik może w dogodny dla siebie sposób śledzić i analizować treść opublikowanych w formacie PDF artykułów, świadectw, ikonografii i przypisów. Dotąd nie było tak dokładnego i starannie opracowanego kompendium wiedzy o Błogosławionym. Książka jest jednocześnie absolutnie unikalnym „duchowym przewodnikiem” po Ziemi Kłodzkiej z jej historią i skarbami kultury sakralnej.

Z myślą o głębszym poznaniu życiowego przesłania Błogosławionego księdza Gerharda Hirschfeldera – charyzmatycznego wychowawcy młodzieży i duszpasterza,  męczennika KL Dachau i pierwszego błogosławionego Diecezji Świdnickiej zapraszamy na wieczór autorski z ks. prof. Tadeuszem Fitychem, które będzie jednocześnie promocją książki. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 lutego 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Bardzie. Serdecznie zapraszamy i polecamy!

Zobacz także
Z nowym zapałem
Wróciliśmy !
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lut 24,2017 z 13:10

    […] Świdnickiej była motywem przewodnim wieczoru autorskiego z ks. prof. Tadeuszem Fitychem. Tak, jak zapowiadaliśmy w portalu AKCJA, spotkanie odbyło się w Centrum Kultury w Bardzie, 6 lutego 2017 r. W trakcie pasjonującego […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość