U NAS

AKcja w terenie

Decyzja o organizacji spotkań w parafiach zainteresowanych założeniem oddziału Akcji Katolickiej – to najważniejsze ustalenie posiedzenia Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Spotkanie odbyło się 18 kwietnia 2017 r. Według wcześniej przyjętej zasady o wyjazdowym charakterze obrad, tym razem miały miejsce w Szczawnie Zdroju.

W wyniku dyskusji przyjęto, że przed wakacjami letnimi zostaną przeprowadzone „misyjne” spotkania z sympatykami Akcji Katolickiej w parafiach, gdzie jest wola zainicjowania pracy parafialnych naszego oddziałów stowarzyszenia. W wyjazdach tych będą uczestniczyć członkowie zarządu z Panią prezes Magdaleną Jarosz na czele, Panem Jackiem Pawlikiem oraz ks. asystent Sławomir Augustynowicz. Gospodyni posiedzenia Zarządu DIAK – Pani Żaneta Nukui – prezes POAK Szczawna Zdroju podjęła się przygotowania projekt plakatu Akcji Katolickiej, zaś Pan Jacek Pawlik wziął odpowiedzialność za przygotowanie prezentacji multimedialnej o Diecezjalnym Instytucie Akcji Katolickiej. W najbliższych tygodniach zostanie opracowana ostateczna wersja vademecum pod hasłem „Akcja Katolicka w pytaniach i odpowiedziach”. Koordynacją tego zadania zajmuje się Pan Krzysztof Kotowicz. Obecnie trwa zbieranie sugestii i uwag do tego materiału, który będzie jeszcze podlegać aprobacie kościelnej.

13 maja 2017 r. o godz. 10:00 podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Legata Ojca św. Franciszka z udziałem Episkopatu Polski, w katedrze świdnickiej odbędzie się uroczystość związana z papieską koronacją wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Ustalono, iż członkowie Akcji Katolickiej wezmą w niej udział wraz z pocztem sztandarowym. Z kolei na 7 października 2017 r. planowana jest organizacja Dnia Skupienia dla członków Akcji Katolickiej w Szczawnie Zdrój. To wydarzenie, ze względów obiektywnych nie mogło się odbyć w pierwotnie założonym terminie, tj. 1 kwietnia br.

Obrady Zarządu DIAK Diecezji Świdnickiej prowadziła Panu prezes Magdalena Jarosz, zaś Ks. asystent Sławomir Augustynowicz poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwo na zakończenie spotkania.

Zobacz także
Nawiedziliśmy Bardo – udajemy się do Częstochowy
Rozmodleni w Wielkim Tygodniu
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lis 26,2017 z 20:54

    […] prowadzone przez poszczególnych członków zarządu w okresie od poprzedniego spotkania, które odbyło się w Szczawnie Zdroju. Opracowany został tekst „vademecum” członka Akcji Katolickiej, przygotowano projekt […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status