U NAS

AKcja w terenie

Decyzja o organizacji spotkań w parafiach zainteresowanych założeniem oddziału Akcji Katolickiej – to najważniejsze ustalenie posiedzenia Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Spotkanie odbyło się 18 kwietnia 2017 r. Według wcześniej przyjętej zasady o wyjazdowym charakterze obrad, tym razem miały miejsce w Szczawnie Zdroju.

W wyniku dyskusji przyjęto, że przed wakacjami letnimi zostaną przeprowadzone „misyjne” spotkania z sympatykami Akcji Katolickiej w parafiach, gdzie jest wola zainicjowania pracy parafialnych naszego oddziałów stowarzyszenia. W wyjazdach tych będą uczestniczyć członkowie zarządu z Panią prezes Magdaleną Jarosz na czele, Panem Jackiem Pawlikiem oraz ks. asystent Sławomir Augustynowicz. Gospodyni posiedzenia Zarządu DIAK – Pani Żaneta Nukui – prezes POAK Szczawna Zdroju podjęła się przygotowania projekt plakatu Akcji Katolickiej, zaś Pan Jacek Pawlik wziął odpowiedzialność za przygotowanie prezentacji multimedialnej o Diecezjalnym Instytucie Akcji Katolickiej. W najbliższych tygodniach zostanie opracowana ostateczna wersja vademecum pod hasłem „Akcja Katolicka w pytaniach i odpowiedziach”. Koordynacją tego zadania zajmuje się Pan Krzysztof Kotowicz. Obecnie trwa zbieranie sugestii i uwag do tego materiału, który będzie jeszcze podlegać aprobacie kościelnej.

13 maja 2017 r. o godz. 10:00 podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Legata Ojca św. Franciszka z udziałem Episkopatu Polski, w katedrze świdnickiej odbędzie się uroczystość związana z papieską koronacją wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Ustalono, iż członkowie Akcji Katolickiej wezmą w niej udział wraz z pocztem sztandarowym. Z kolei na 7 października 2017 r. planowana jest organizacja Dnia Skupienia dla członków Akcji Katolickiej w Szczawnie Zdrój. To wydarzenie, ze względów obiektywnych nie mogło się odbyć w pierwotnie założonym terminie, tj. 1 kwietnia br.

Obrady Zarządu DIAK Diecezji Świdnickiej prowadziła Panu prezes Magdalena Jarosz, zaś Ks. asystent Sławomir Augustynowicz poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwo na zakończenie spotkania.

Zobacz także
Podsumowanie i nowy początek
Ogólnokrajowe rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lis 26,2017 z 20:54

    […] prowadzone przez poszczególnych członków zarządu w okresie od poprzedniego spotkania, które odbyło się w Szczawnie Zdroju. Opracowany został tekst „vademecum” członka Akcji Katolickiej, przygotowano projekt […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość