NAMYSŁY

Już nie będę się bać, cóż może zrobić mi śmierć?

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś. Blaskiem jaśnieje noc. Nie umrę, nie, lecz będę żył. Bóg okazał swą moc. Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz przez nią wejdź. Zbliżmy się do ołtarza, Bogu oddajmy cześć! Dzięki składajmy Mu, bo wieczna jest jego łaska. Z grobu powstał dziś Pan, a noc jest pełna blasku. Chcę dziękować Mu i chcę Go dziś błogosławić. Jezus mój Pan i Bóg, On przyszedł, aby nas zbawić! Lepiej się uciec do Pana niż zaufać książętom. Pan – moja moc i pieśń. Podtrzymał gdy mnie popchnięto. Już nie będę się bać, cóż może zrobić mi śmierć? Nie, nie lękam się i śpiewam chwały pieśń! Odrzucony Pan, stał się kamieniem węgielnym. Pan wysłuchał mnie, On jest zbawieniem mym. Cudem staje się noc, gdy w dzień jest przemieniona. Tańczmy dla Niego dziś, prawica Pańska wzniesiona!

Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej – jako katolickie środowisko formacji duchowej i ewangelizacji – zainicjowano w 1993 r. Jej członkowie, rozpoznawszy kontemplację Jezusa Ukrzyżowanego i szeroko pojętą ewangelizację jako swoje dwa główne charyzmaty, chcą odpowiadać na wezwanie Świętego Jana Pawła II do „nowej ewangelizacji […], która musi być prowadzona z nową gorliwością, nowymi metodami i z zastosowaniem nowych środków wyrazu”. Głównymi ośrodkami są: Warszawa, Szczecin, Lublin i Wrocław. Najbardziej znanymi aspektami aktywności Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej są spotkania modlitewne i śpiew. W obu dziedzinach charakterystyczne jest wiązanie przeżyć i twórczości z Pismem Świętym. Biblijna stylistyka jest bardzo widoczna w ich piosenkach, także w pieśni „Zmartwychwstał Pan”. Oddaje ona pełną wiary radość, jaką przeżywamy w Wielkanoc…

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli
Środa Popielcowa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status