NAMYSŁY

Miej miłosierdzie dla nas i całego świata

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga… Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata. Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Jezu, ufam Tobie!

Donna Cori Gibson, nazywana przez niektórych „Celine Dion” katolickiej muzyki współczesnej, dzieli się swoją muzyką i śpiewem, a przede wszystkim wiarą katolicką w kościołach i grupach modlitewnych oraz przez telewizję i internet.  „Bóg dał nam pragnienie naszego serca, a nie w taki sposób, w jaki często wierzymy, że tak się stanie, ani w momencie, w którym według nas powinno się coś wydarzyć” – mówi Donna Cori Gibson. Robi dokładnie to, co chciała zrobić od czasu, kiedy była w szkole średniej. Odkrywa skarby katolickiej wiary ukryte w modlitwach świętych. Wprowadza ważne fragmenty z Pisma Świętego do muzyki. To niezwykły dar wzbogacony jest mocą i pięknem jej głosu. Po latach pracy w Nowym Jorku jako profesjonalna piosenkarka, autorka tekstów muzycznych i muzyków w studio, przeniosła się do piękna stanu Waszyngtonu, gdzie mieszka z mężem Matthew i czterema dziećmi, Marie, Christopher, Grace i Eliasza. Od 1999 r. jest świecką karmelitanką. Muzyka Donny koncentruje się na modlitwie i wyjaśnianiu prawd wiary Kościoła Katolickiego. Piosenki zawierają słowa modlitw z Biblii i dobrze znane modlitwy Kościoła. Tak choćby jak prezentowany dzisiaj zapis modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Język angielski nie jest przeszkodą, by włączyć się do tej modlitwy, której słowa tak dobrze przecież znamy.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
W rodzinie nikt nie jest odrzucany
Jezus daje nam zbawienie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość