NAMYSŁY

Resurrexit

Wesoły nastał dzień, słońce wyszło z chmury. Zmartwychwstał Chrystus Pan, skruszył śmierci mury. Trzy dni w grobie leżał zawinięty w chusty. Trzy Maryje poszły, zastały grób pusty. Z grobu wstał i żyje. Raduje się ziemia. Otrzyjcie z oczu łzy. Śmierci wiecznej nie ma. Przewrotny życia wróg, szatan pokonany. Oto zakrólował Jezus – Pan nad Pany! Przez Twe zmartwychwstanie wróciła nadzieja i już nas nie porwie śmiertelna zawieja. O Chryste wszechmocny, serce się raduje i spotkania z Tobą żywo oczekuje. Alleluja! Resurrexit!

DEUS MEUS to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. A wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków – chrześcijan. Grupa studentów ze Szczecina pod przywództwem dominikanina O. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów grających muzykę chrześcijańską. Od początku swojego istnienia zespół podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie i korzenie. Nikt nie spodziewał się, że owocem tego spotkania będzie nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995)  i zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już 20 lat. Warto zaznaczyć, że szczególnie pierwsze płyty zespołu weszły do kanonu najbardziej kultowych polskich płyt muzyki chrześcijańskiej, a poszczególne piosenki znane są niemal w każdym polskim kościele. Zespół Deus Meus jest wymieniany jako jeden z twórców muzyki chrześcijańskiej w naszym kraju. Twórczość Deus Meus od 20 lat towarzyszy młodzieży i osobom dorosłym, wspólnotom we wspólnej modlitwie, spotkaniach, ewangelizacjach. W roku 2012 zespół wydał w nakładzie 200 tys. egz. płytę „Wniebowianki”, gdzie próbuje połączyć współczesne brzmienia z polską muzyką ludową. Z tejże płyty pochodzi prezentowany dzisiaj utwór „Resurrexit”, choć klip zarejestrowany został dopiero w tym roku.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Jezus Chrystus na was liczy !
Przyszłość ma na imię Polska

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość