NAMYSŁY

Jego zaś bramy znaczą wejście do całego wielkiego miasta

W tym właśnie najbardziej się wykaże opoka i budowa Kościoła. Podobnie jak wkrótce potem będzie mówił Zbawiciel o kluczach królestwa niebieskiego, tak i tutaj jest mowa o państwie, państwie podziemnym, jego zaś bramy znaczą wejście do całego wielkiego miasta.

Że to bramy walczące, więc trzeba wnioskować, iż są umocnione i stanowią potęgę. Mimo to Kościoła nie przemogą! Będą jednak uderzały z wielką mocą, będą oblegały, naciskały i powodowały wielkie nieraz udręki. Ale budowli Chrystusowej wzniesionej na opoce nie przemogą. Widocznie jednak będą mogły niekiedy zawładnąć jego zewnętrznymi ludzkimi przybudówkami, będą mogły obrabować z doczesnych godności, majątków, podpór i wałów ochronnych; będą mogły słabsze kamienie budowli podważyć i wyrzucić, od silnych razów bram piekielnych mogą nawet drżeć mocne kolumny i sklepienia; a więc może się czasem oku ludzkiemu wydawać, że Kościołowi grozi już ostateczny upadek, że już się znalazł nad brzegiem przepaści. To wszystko prawda! Ale na jedno się nie możemy zgodzić, aby Kościół mógł być pokonany.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem homilii biskupa Macieja Eberharda (1815 – 1876).

Zobacz także
Panie, dlaczego milczałeś?
Niech nikt nie używa religii jako pretekstu!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość