WYDARZENIA

Medialny paszkwil na pasterza

Tygodnik „Newsweek” w nierzetelny sposób zaatakował metropolitę krakowskiego księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Tekst nosi znamienny tytuł „PiSkup” i stanowi paszkwil na krakowskiego metropolitę. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski znalazł się w ogniu krytyki od początku swojej posługi w Krakowie. Zarzucano mu m.in. wierność nauczaniu Kościoła w kwestii aborcji i homoseksualizmu. Tym razem szczególnie szokuje fakt, że argumentem przeciwko biskupowi są wypowiedzi kilkunastu „anonimowych rozmówców”.

Jestem przekonana, że musimy reagować w takich sytuacjach i to niezależnie od tego, na ile jesteśmy zaangażowani w życie Kościoła (a nawet nie będąc katolikami). Od naszej reakcji na tego typu nagonki zależy poziom debaty publicznej i kultura społeczna w mediach. Wraz z Fundacją Życie i Rodzina zachęcam Państwa do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec tego absurdalnego ataku: http://www.citizengo.org/pl/70416-lewacki-tygodnik-atakuje-biskupa-

Jestem przekonana, że musimy reagować w takich sytuacjach i to niezależnie od tego, na ile jesteśmy zaangażowani w życie Kościoła (a nawet nie będąc katolikami). Od naszej reakcji na tego typu nagonki zależy poziom debaty publicznej i kultura społeczna w mediach. Zachęcam Państwa do podzielenia się petycją ze znajomymi.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - dyrektor CitizenGO Polska
Zobacz także
Bazylika zabrzmi modlitwą i muzyką
Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status