U NAS

Otwarci na współpracę

Zarząd Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit” z siedzibą w Głuszycy serdecznie zaprasza organizacje katolickie (na prawach stowarzyszeń lub fundacji) z terenu Diecezji Świdnickiej do udziału w projekcie pt. „OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ”.

Projekt współfinansowany jest przez  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu FIO 2017. Jego ideą jest wzmocnienie potencjału 12 katolickich organizacji pozarządowych z 5 powiatów województwa dolnośląskiego: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego.  Poprzez realizację działań edukacyjno-warsztatowych.

Uczestnicy projektu będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową mającą uznanie zarówno na rynku ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Blok tematyczny  zajęć będzie dotyczył następujących dziedzin: zarządzania (strategicznego, organizacją, zasobami ludzkimi, projektami, finansami, ryzykiem i czasem), planowania, organizowania i kontrolowania podejmowanych w organizacjach działań, prawa (w tym dokumentacji formalno-prawnej), podejmowania różnych form współpracy (wewnątrzsektorowej, międzysektorowej oraz ze środowiskiem lokalnym), fundraisingu, marketingu oraz public relations, a także organizacji wydarzeń. Ponadto, jednym z głównych rezultatów realizowanego zadania będzie zawiązanie Federacji „Katolickich Organizacji Pozarządowych”, którą utworzą organizacje biorące udział w projekcie.

Każda z organizacji przystępująca do projektu zgłasza po 3 przedstawicieli działających aktywnie na rzecz ich podmiotów (przynajmniej jedna z osób musi być przedstawicielem zarządu).

W ramach projektu przedstawiciele organizacji będą uczestniczyć w 6 spotkaniach warsztatowych:

  • pierwsze dwudniowe (z noclegiem), podczas zjazdu realizacja 16h warsztatowych
  • 4 spotkania jednodniowe po 8h warsztatowych, odbywające się w Głuszycy,
  • ostatnie spotkanie wyjazdowe 3 dniowe (miejsce: Karpacz z zastrzeżeniem zmiany lokalizacji), zwieńczające projekt, 16h warsztatowych.

Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu jest obowiązkowy. W przypadku rezygnacji organizacji w trakcie trwania projektu, podmiot zostanie obciążony kosztami karnymi w kwocie 3000 zł (1000 zł za udział uczestnika). Nie zakłada się wymiany uczestników organizacji, którzy zostaną zgłoszeni do projektu.

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową: beritgluszyca@gmail.com  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 570237631.

Zobacz także
Gdzie chrzest, tam nadzieja
Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka wrz 13,2017 z 16:42

    […] Świdnickiej, o czym była już wstępnie mowa na posiedzeniu Zarządu DIAK w ubiegłym miesiącu. Projekt ten zainicjowała Katolicka Fundacja Berit i obecnie ideą tą jest zainteresowanych ponad dziesięć organizacji. Mowa też była o roli […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość