U NAS

Otwarci na współpracę

Zarząd Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit” z siedzibą w Głuszycy serdecznie zaprasza organizacje katolickie (na prawach stowarzyszeń lub fundacji) z terenu Diecezji Świdnickiej do udziału w projekcie pt. „OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ”.

Projekt współfinansowany jest przez  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu FIO 2017. Jego ideą jest wzmocnienie potencjału 12 katolickich organizacji pozarządowych z 5 powiatów województwa dolnośląskiego: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego.  Poprzez realizację działań edukacyjno-warsztatowych.

Uczestnicy projektu będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową mającą uznanie zarówno na rynku ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Blok tematyczny  zajęć będzie dotyczył następujących dziedzin: zarządzania (strategicznego, organizacją, zasobami ludzkimi, projektami, finansami, ryzykiem i czasem), planowania, organizowania i kontrolowania podejmowanych w organizacjach działań, prawa (w tym dokumentacji formalno-prawnej), podejmowania różnych form współpracy (wewnątrzsektorowej, międzysektorowej oraz ze środowiskiem lokalnym), fundraisingu, marketingu oraz public relations, a także organizacji wydarzeń. Ponadto, jednym z głównych rezultatów realizowanego zadania będzie zawiązanie Federacji „Katolickich Organizacji Pozarządowych”, którą utworzą organizacje biorące udział w projekcie.

Każda z organizacji przystępująca do projektu zgłasza po 3 przedstawicieli działających aktywnie na rzecz ich podmiotów (przynajmniej jedna z osób musi być przedstawicielem zarządu).

W ramach projektu przedstawiciele organizacji będą uczestniczyć w 6 spotkaniach warsztatowych:

  • pierwsze dwudniowe (z noclegiem), podczas zjazdu realizacja 16h warsztatowych
  • 4 spotkania jednodniowe po 8h warsztatowych, odbywające się w Głuszycy,
  • ostatnie spotkanie wyjazdowe 3 dniowe (miejsce: Karpacz z zastrzeżeniem zmiany lokalizacji), zwieńczające projekt, 16h warsztatowych.

Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu jest obowiązkowy. W przypadku rezygnacji organizacji w trakcie trwania projektu, podmiot zostanie obciążony kosztami karnymi w kwocie 3000 zł (1000 zł za udział uczestnika). Nie zakłada się wymiany uczestników organizacji, którzy zostaną zgłoszeni do projektu.

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową: beritgluszyca@gmail.com  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 570237631.

Zobacz także
Jubileusz 25. Akcji Katolickiej w Polsce
Biskup Marek Mendyk nowym Biskupem Świdnickim
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka wrz 13,2017 z 16:42

    […] Świdnickiej, o czym była już wstępnie mowa na posiedzeniu Zarządu DIAK w ubiegłym miesiącu. Projekt ten zainicjowała Katolicka Fundacja Berit i obecnie ideą tą jest zainteresowanych ponad dziesięć organizacji. Mowa też była o roli […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status