NAMYSŁY

Rozbitkowie

Ciszą huczy wokół nas morze ruin, morze łez, a na brzegu rozbitkowie łatać chcą kruchą łódź, gdy kamieni słychać krzyk. Musisz podać rękę im, by pozbyli się goryczy pełnych bruzd  wokół ust. To nie koniec, choć świat płonie. Łatwiej wstać, gdy się wie, że nie jesteś sam! Gdy nasze niebo zrównane z ziemią, to tylko miłość zmieni życia bieg. Pod pustym niebem odnajdę ciebie, nadziei chlebem połamiemy się… Wobec niepojętych sił mali, lecz na przekór im wydźwigniemy z gruzów tamten dawny czas, wiarę w nas. To nie koniec.  Podaj dłonie. Łatwiej wstać, gdy się wie, że nie jesteś sam. Nasza miłość wnet zmieni życia bieg… Nasza miłość wnet zmieni życia bieg… Weź nadziei chleb,  połamiemy się… Weź nadziei chleb,  połamiemy się…

Wybitni polscy muzycy – Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni znakomici wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. Piosenka „Rozbitkowie” wspiera program „Rodzina Rodzinie” prowadzony przez Caritas Polska. Utwór autorstwa Mateusza Pospieszalskiego, do którego słowa napisał Bartłomiej Kudasik, został wyprodukowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w takiej akcji, ponieważ mogę zwrócić uwagę ludzi na to, że wcale nie jest dobrze, żeby nie zapominać, żeby pomagać… –  powiedział kompozytor, aranżer i jeden z wykonawców piosenki Rozbitkowie – Mateusz Pospieszalski. Mamy nadzieję, że te słowa z piosenki „Rozbitkowie” zostaną w sercach Polaków, ale też zaniosą nadzieję Syryjczykom na to, że odbudują swój dom, że ich miasto powstanie do życia po raz drugi. Tak jak kiedyś z gruzów podniosła się Warszawa – powiedział Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II, które jest producentem utworu.

Sytuacja w objętej wojną Syrii wciąż jest bardzo trudna. Natychmiastowej pomocy potrzebuje 13 milionów Syryjczyków.  Muzycy zaangażowani w projekt pomocy nie pobrali za udział nim honorarium. W akcję zaangażowana jest również Agencja Muzyczna Polskiego Radia, która udostępniła studia nagraniowe.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Rozmawiaj z dziadkami
Jezus ponad wszystko

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status