NAMYSŁY

Bóg jest super!

Jako osoba duchowna słowo daję w imię dobra. Wielkość Boga warto poznać, ta nawijka to forma. Zaproszenie by sumienie w stronę dobra porwać. Tu nie hashtagi, bez braggi, w centrum uwagi Jezus Chrystus! Kocha, błogosławi nam, największy z mistrzów. Pierwszy z altruistów, Bóg wielki, niepojęty plus cała masa świętych. Żyjemy w czasach, gdzie ciskają instytucjom za Judasza. Przepraszam – ponad sferą ludzką przede wszystkim Bóstwo!  Tłusto wierzyć w Boga, próbować zdefiniować czym ta przygoda duchowa, droga, atuty, konkrety. Nikt nie jest święty! Elementy nawrócenia: modlitwa, rachunek sumienia zmienia cię w imię miłości. Po co ten pościg, weź sumienie podgłośnij. Zwolnij, w górę podbij, przy Bogu odpocznij na relaksie, tak właśnie. Dzięki Chrystusowi mamy niebo otwarte. Dzięki za tę łaskę, na relaksie. Dzięki, że jesteś i to jest faktem. Dzięki naprawdę, że leczysz ze zmartwień.

Weź ty sumienie podgłośnij, przekaz prosty, bez zagwozdki. Styl mistrzowski, boski, taka łaska. Chodzi o to, by wzrastać, celem zajawka, namiastka. Czym wiara na maksa, pasja, nie bądź czerstwy. Zwycięski, najlepszy w królestwie niebieskim. Może być nawet dość kiepski, ten styl live, motyw. Wedle ducha te teksty, więc wbijaj w stereotyp. To ty, młode wilki, bez napinki, synki. Kwestią chwilki, świat ten, to co warte faktem. Niebo otwarte skarbem, nie chodzi tu o rap grę, o sutannę. Prawdę, chcę za Świętym Pawłem głosić. Dobrą nowinę, słowem, czynem Boże miejsce. Teraz przypomnę, w zwariowanym świecie: pomyśl co w życiu istotne: Mądre, Boże, święte. Dbaj o ucha formę, bo wierzyć jest pięknie. Konsekwentnie, niezmiennie, Bogu chodzi o szczęście. Oddajmy Bogu chwałę, kto ma wiarę – ręce w górę! Chrystus jest królem, Chrystus jest panem! Dzięki Chrystusowi mamy niebo otwarte. Dzięki za tę łaskę, na relaksie. Dzięki, że jesteś i to jest faktem. Dzięki naprawdę, że leczysz ze zmartwień.

Ks. Jakub Bartczak – popularny raper w sutannie mówi „moja hip-hopowa pasja stała się uzupełnieniem posługi ewangelizacyjnej w powołaniu kapłańskim. Spotykam się z bardzo dużym odzewem w internecie, gdzie ludzie piszą, że moja muzyka jest dla nich ważna. A muzyka to moja pasja i wciąż nie brakuje mi nowych pomysłów”. Zaznacza także, iż muzyka to jedna z form jego modlitwy.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wiem, że jesteś przy mnie
Przyszłość ma na imię Polska

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość