WYDARZENIA

Każdy powinien mieć prawo do wykonywania swojego zawodu zgodnie z własnym sumieniem

Czy wiesz, że lewicowe lobby i wielkonakładowe media prowadzą ohydną kampanię oszczerstw wobec lekarzy, którzy ośmielają się, w zgodzie ze swoim sumieniem i wiarą, odmawiać wykonywania aborcji lub nie wydawać recept na preparaty antykoncepcyjne?

Skrajne środowiska lewicowe próbują usunąć niewygodnych dla nich pracowników służby zdrowia. Przez prasę drukowaną, telewizję, radio i portale internetowe przetacza się fala oszczerstw. Cel: pozbyć się lekarzy sumienia.

Niewygodni obrońcy sumienia Każdego dnia lekarze, pielęgniarki, położne oraz farmaceuci wierni etyce zawodu i zasadzie primum non nocere, są szykanowani, zastraszani, jak również zwalniani z pracy, tylko dlatego, że pozostają wierni wobec własnych sumień. Najbardziej znanym przykładem jest sprawa prof. Chazana, który powołując się na „klauzulę sumienia” odmówił przeprowadzenia zabiegu aborcji, przez co został pozbawiony dotychczas zajmowanego stanowiska.  Najbardziej stygmatyzowani są ci spośród lekarzy, którzy zdecydowali się podpisać Deklarację Wiary, w której otwarcie wyznają wiarę w Boga i ustanowiony przez Niego porządek.

Dwa lata temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż chroniona przez art. 53 ust. 1 Konstytucji RP wolność sumienia, „musi przejawiać się także w możliwości odmowy wykonania obowiązku nałożonego zgodnie z prawem, z powołaniem się na przekonania naukowe, religijne lub moralne”. Niestety do tej pory ani rząd, ani też parlament nie zajęły się wykonaniem tego wyroku, do czego są prawnie zobowiązane! Wprowadzenie przepisów, potwierdzających i precyzujących konstytucyjne prawo do korzystania z klauzuli sumienia, może realnie poprawić sytuację uczciwych ludzi, którzy dbając o zdrowie i życie swoich pacjentów, pragną jednocześnie postępować w zgodzie z nakazami Dekalogu.

Dołącz do nas i podpisz się pod apelem skierowanym do Pani Premier Beaty Szydło z wezwaniem, by rząd przygotował regulacje gwarantujące lekarzom, pielęgniarkom, położnym oraz farmaceutom możliwość wykonywania zawodu w zgodzie z ich sumieniem.

Kliknij w link i podpisz apel

Pamiętaj, że Twój głos w tej sprawie ma ogromne znacznie. Wielokrotnie już pokazaliśmy, że poprzez wspólne działanie mamy realny wpływ na polityków. Nie pozwólmy, aby lewicowe lobby na zawsze pozbawiło nas lekarzy sumienia.

Zobacz także
Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum…
W poranek niedzieli Zmartwychwstania

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status