NAMYSŁY

Obudziłam się dzisiaj

Obudziłam się i znajdę w piękno rzeczach małych, w tym, co może wydawać się monotonne. Obudziłam się, oddycham, żyję i jestem zafascynowana, bo wszystko mówi mi o was. Obudzona chcę zobaczyć Pana. Otworzę drzwi mojego biednego domu. Dzisiaj budzę się w Twojej obecności, przyjdź Panie, otwórz drzwi. Dziękuję, że chcesz być moim przyjacielem – zostań. Otwierasz oczy mego ducha Swoim światłem. Obudzona chcę zobaczyć Pana. Otworzę drzwi i ujrzę, że żyjesz i jesteś taki prawdziwy. Każdy dzień, każda chwila, a jestem jak żebrak w płomieniach i błagam widząc znaki Twojej miłości. Obudzona chcę zobaczyć Pana. Przyjdź Panie, otwórz drzwi. Dziękuję, że chcesz być moim przyjacielem – zostań.

Po raz kolejny przekonujemy się, że stworzony przez siostry zakonne zespół „Siervas” ewangelizuje w absolutnie niesztampowy sposób. Po sukcesie pierwszego filmu, w którym siostry z Argentyny, Chin, Filipin, Chile, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Japonii i Hiszpanii śpiewały piosenkę pt. „Oddal lęk” na dachu budynku, gdzie znajdował się plac do lądowania helikopterów, nagrały kolejny utwór „Hoy Despierto” („Obudziłam się dzisiaj”).  Zespół „Siervas” liczy obecnie 12 sióstr, które do zgromadzenia odpowiadając na Boże wezwanie, aby służyć chorym, ubogim i potrzebującym. Jedna z sióstr w wywiadzie powiedziała m.in.: „W poniedziałki i piątki popołudniu mamy próby, natomiast większość sióstr ćwiczy każdego dnia. W ciągu tygodnia odwiedzamy trzy więzienia, pracujemy w szkole, spotykamy się z bezdomnymi i osobami niepełnosprawnymi, jak również odwiedzamy dom dziecka”. Niech to wystarczy, a teraz posłuchajcie, popatrzcie i pomedytujcie…

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Do światła z ciemności
Akcja Katolicka w służbie apostolstwu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status