NAMYSŁY

Potrafimy cieszyć się i dziękować za wspólnotę

Myślę, że w tym świadectwie św. Pawła zawiera się ta niesamowita zachęta, a jednocześnie takie zaproszenie, do tego, aby każdy z nas potrafił stanąć z tą otwartością serca, z tą wrażliwością naszego życia i naszej wiary, doceniając to, co na zewnątrz, to, co nas jednoczy, to, co sprawia, że znamy siebie, widzimy siebie, że potrafimy rzeczywiście cieszyć się i dziękować za tą wspólnotę, którą tutaj tworzymy, którą tworzymy nie tylko z tymi tutaj obecnymi, ale z tymi, którzy zostali w naszych diecezjach, w naszych parafiach, ale są z nami, są z nas, i są razem w tym dziele, które próbujemy podejmować i podejmujemy.

Abyśmy potrafili stanąć z wdzięcznością, delikatnością, z pokorą, wobec tych tajemnic, które Pan Bóg już wpisał w nasze życie, które niesiemy, które sprawiają, że dzisiaj w tej wspólnocie wiary nie ma nikogo, kto stoi obok, każdy jest razem. I każdy z nas dzisiaj tutaj podejmując ten dar wspólnoty, próbuje również otwierać swoje serca na to, aby być również w życiu brata i siostry, w tym wszystkim, co będzie źródłem radości i wesela, ale i w tym wszystkim, co będzie towarzyszeniem w cierpieniu i trudzie wytrwania na drogach miłości i wiary”.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem homilii ks. biskupa Marka Solarczyka wygłoszonej podczas ogólnopolskiej pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę w 2016 r.  

Zobacz także
OCZYMA KS. BPA JÓZEFA ZAWITKOWSKIEGO
Salus populi Poloniae

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status