NAMYSŁY

Potrafimy cieszyć się i dziękować za wspólnotę

Myślę, że w tym świadectwie św. Pawła zawiera się ta niesamowita zachęta, a jednocześnie takie zaproszenie, do tego, aby każdy z nas potrafił stanąć z tą otwartością serca, z tą wrażliwością naszego życia i naszej wiary, doceniając to, co na zewnątrz, to, co nas jednoczy, to, co sprawia, że znamy siebie, widzimy siebie, że potrafimy rzeczywiście cieszyć się i dziękować za tą wspólnotę, którą tutaj tworzymy, którą tworzymy nie tylko z tymi tutaj obecnymi, ale z tymi, którzy zostali w naszych diecezjach, w naszych parafiach, ale są z nami, są z nas, i są razem w tym dziele, które próbujemy podejmować i podejmujemy.

Abyśmy potrafili stanąć z wdzięcznością, delikatnością, z pokorą, wobec tych tajemnic, które Pan Bóg już wpisał w nasze życie, które niesiemy, które sprawiają, że dzisiaj w tej wspólnocie wiary nie ma nikogo, kto stoi obok, każdy jest razem. I każdy z nas dzisiaj tutaj podejmując ten dar wspólnoty, próbuje również otwierać swoje serca na to, aby być również w życiu brata i siostry, w tym wszystkim, co będzie źródłem radości i wesela, ale i w tym wszystkim, co będzie towarzyszeniem w cierpieniu i trudzie wytrwania na drogach miłości i wiary”.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem homilii ks. biskupa Marka Solarczyka wygłoszonej podczas ogólnopolskiej pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę w 2016 r.  

Zobacz także
Obowiązki państwa katolickiego względem religii (część 2)
Adwent musi mieć swój rytm i swoje tempo

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość