U NAS

Pracujmy nad ewangelizacją

Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej zaakceptowała harmonogram prac naszego stowarzyszenia na drugie półrocze 2017. Szczególny akcent będzie położony na parafialne oddziały AK, w których zaplanowane są spotkania służące integrowaniu poszczególnych wspólnot na terenie całej naszej diecezji.

Posiedzenie, które miało miejsce 20 czerwca 2017 r. w Głuszycy rozpoczęło się modlitwą poprowadzoną przez ks. Sławomira Augustynowicza. Wszystkich przybyłych powitała Pani prezes Magdalena Jarosz, po czym na prowadzącego zebranie wybrany został Pan wiceprezes Krzysztof Kotowicz. Realizując przyjęty porządek obrad, dyskutowano m.in. nad kalendarzem spotkań w poszczególnych parafialnych oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Głównym celem tych wydarzeń jest poznanie lokalnego środowiska oraz jego potrzeb. Ponadto w trakcie kolejnych spotkań wręczane będą legitymacje członkowskie i znaczki organizacyjne członkom POAK-ów. Aktualny również pozostaje termin dnia skupienia, jaki 7 października 2017 r. odbędzie się w Szczawnie Zdroju dla wszystkich członków DIAK oraz święta patronalnego Akcji Katolickiej, jakie jest przewidziane na 25 listopada 2017 r. w Świdnicy. W części roboczej przyjęta została rezygnacja Pani Jadwigi Adamskiej (POAK Kamieniec Ząbkowicki) z funkcji sekretarza Zarządu DIAK. Na wakujące miejsce wybrany został Pan Jacek Walkowicz (POAK Głuszyca). Przebieg posiedzenia protokołowała Pani Klaudia Chętkowska.

W części dyskusyjnej członkowie Rady Diecezjalnej omawiali m.in. inicjatywę powołania federacji organizacji katolickich Diecezji Świdnickiej, o czym była już wstępnie mowa na posiedzeniu Zarządu DIAK w ubiegłym miesiącu. Projekt ten zainicjowała Katolicka Fundacja Berit i obecnie ideą tą jest zainteresowanych ponad dziesięć organizacji. Mowa też była o roli mediów tradycyjnych i elektronicznych w ewangelizacji na  poziomie parafialnym. Jedną z nowych form aktywności ewangelizacyjnej ma być miesięcznik „W akcji”, działający już w Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Innym sposobem oddziaływania na środowisko będą pokazy wartościowych filmów, kontynuowane po przerwie wakacyjnej.

Posiedzenie Rady Diecezjalnej DIAK Diecezji Świdnickiej zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez ks. asystenta.

Zobacz także
Zaproszenie na Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej
Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status