NAMYSŁY

Biada!

Biada nam, jeśli nie przyjdzie na nas w porę opamiętanie, wszak nie ten z nas zbawiony będzie, kto mówi Mu „Panie, Panie, Panie!”, lecz ci, co w biednych i strapionych swych bliźnich w czas rozpoznali – ci dostąpią miłosierdzia Boga, bo miłość swą Bogu okazali,  albowiem wszystko to, czegośmy im nie uczynili, tegośmy i nie uczynili Mu swojemu Bogu! Biada nam wcale nie temu, byśmy życie swe stracić mieli. Baczmy raczej, bracia, jak żyjemy, byśmy na wieki nie zginęli, wszak każdy zbierze, co posieje, niech więc sieje każdy, co z Boga przyjął – głodnych dobrem niech nasyci, w dom przyjmie strudzonych, bo żąda tego Miłość. Chwała tym, co jak On są miłosierni!  Chwała im, bo przez to Bogu wierni!  On po imieniu wezwie ich, gdy przyjdzie znów!

„Biada” to piękne przypomnienie słów Pisma i ostrzeżenie dla nas, wierzących, że nie wystarczy nam mówić tylko „Panie”. Teledysk otwiera i zamyka klamra – kobieta stojąca na torach, metaforze drogi. Wskazuje to na jedną ważną intuicję – dopóki wyznajemy jedynie wiarę to nasza relacja z Bogiem zamyka się i nie idzie do przodu. Zespół „niemaGotu” zdaje się śpiewać do każdego z nas: potrzebujesz miłosierdzia? Na pewno jest ktoś obok, kto potrzebuje bardziej – okaż mu je! Nie pożałujesz! Utwór „Biada” został nagrany w ramach projektu „Nieśmiertelni”, wyjątkowego przedsięwzięcia podjętego przez „Młodych Światu” wspólnie z muzykiem Darkiem Malejonkiem oraz innymi polskimi artystami. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży z Syrii, które w wyniku wojny utraciły wszystko. Płytę wydał Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie i jest ona poświęcona prześladowanym chrześcijanom. Całkowity dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży w Aleppo oraz ich rodzin.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Lumen Fidei
W rodzinie nikt nie jest odrzucany

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status